Terapia za pomocą masażu poprawia ogólny przepływ krwi i łagodzi ból mięśni po ćwiczeniach, mówią eksperci z University of Illinois w Chicago. »
Pozostawanie dłuższy czas w pozycji stojącej stało się sposobem na rekompensowanie szkód wynikających z siedzącego trybu życia, często spowodowanego spędzaniem długich dni przed komputerem, telewizorem lub za kierownicą. Okazuje się jednak, że to może nie być najzdrowsze rozwiązanie. »
Działania poprawiające nastrój mogą zmniejszyć poziom stanu zapalnego u osób z chorobą zapalną jelit. »
Zbadano, w jaki sposób cząsteczki nanoplastiku gromadzące się w organizmie wpływają na skuteczność antybiotyków. Jak się okazuje, nie tylko osłabiają działanie leków, ale mogą również sprzyjać rozwojowi bakterii opornych na antybiotyki. »
Rak prostaty jest jednym z najpowszechniejszych nowotworów u mężczyzn, ale nadal nie znamy wszystkich jego przyczyn. Teraz oceniono, na ile wysiłek fizyczny może zmniejszyć ryzyko tego raka i okazuje się, że ćwiczenia są skutecznym sposobem na osłabienie zagrożenia tym rakiem. »
Eksperci z University of Queensland odkryli obecność markerów zapalnych we krwi pacjentów z długim COVID, co może wyjaśniać, dlaczego wielu z nich doświadcza ciągłych problemów sercowo-naczyniowych. »
Obturacyjny bezdech senny może być czynnikiem ryzyka rozwoju tętniaków aorty brzusznej, ostrzegają eksperci z University of Missouri. »
Choroby układu krążenia są główną przyczyną śmiertelności w Europie Zachodniej, stanowiły przyczynę jednej trzeciej zgonów w 2019 roku. Uważa się, że dieta odpowiada za około 30 proc. takich zgonów. Polityka prewencyjna związana z odżywianiem to główne wyzwanie dla zdrowia publicznego w przypadku tych chorób. »
Dobrze, jeśli wybierzesz tostowanego bajgla na śniadanie, a twój partner wybierze jajka. W rzeczywistości, jak mówią uczeni z University of Waterloo, ta różnica może pomóc ci schudnąć. »
Odkryto, że regulacja poziomu cholesterolu może poprawić leczenie raka i wielu innych chorób. Może być kluczowa w zwiększeniu skuteczności istniejących metod leczenia. »
Przez prawie stulecie badania laboratoryjne pozwalały uzyskać spójne wyniki: zwierzęta, które jadły mniej lub rzadziej, zyskiwały szanse na dłuższe życie. Jednak nie rozumiano w pełni, dlaczego tego rodzaju restrykcyjne diety działają na rzecz wydłużenia życia i jak najlepiej wdrożyć je u ludzi. »
Wykazano, że w przypadku kobiet wyższe poziomy HDL-C, czyli „dobrego cholesterolu", korelują ze zwiększonym ryzykiem choroby Alzheimera. »
Zmiany w naczyniach krwionośnych mózgu mogące zwiększać ryzyko udaru i demencji są powszechne u osób z różnymi chorobami serca, niezależnie od tego, czy ludzi ci mają już za sobą udar, czy też nie. »