Post może pomóc ludziom schudnąć, ale okazuje się, że może też zwiększyć aktywność metaboliczną, zwiększyć ilość przeciwutleniaczy w organizmie i pomóc odwrócić niektóre skutki starzenia się, mówią japońscy eksperci. »
Zespół deficytu uwagi/nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) jest zazwyczaj uważany za chorobę wieku dziecięcego. Jednak coraz więcej dorosłych zdaje sobie sprawę, że ich problemy z uwagą, koncentracją i niepokojem mogą być w rzeczywistości niezdiagnozowanym ADHD. »
Przestawienie zegarków o godzinę do tyłu jesienią ma znaczący, ale krótkotrwały wpływ na długość snu. »
Glejak wielopostaciowy to wyjątkowo agresywny nowotwór mózgu, który obecnie jest nieuleczalny. Lekarze onkolodzy mogą wydłużyć oczekiwaną długość życia pacjentów poprzez operacje, radioterapię, chemioterapię lub interwencje chirurgiczne. Niemniej jednak połowa pacjentów umiera w ciągu dwunastu miesięcy od diagnozy. »
Objawy zespołu jelita drażliwego (IBS) osłabły w takim samym stopniu u pacjentów spożywających mniej cukru i skrobi, jak u osób stosujących bardziej restrykcyjną dietę FODMAP, zalecaną obecnie w leczeniu IBS. »
Klasyczny psychodelik, podobny do LSD, psylocybiny i meskaliny, aktywuje w mózgu typ komórek, który wycisza inne sąsiadujące neurony, co przekłada się na osłabienie lęku. »
Osoby preferujące słodycze są bardziej narażone na depresję, cukrzycę i udar, mówią badacze z University of Surrey. »
Aby utrzymać wagę pod kontrolą, ważne jest nie tylko, aby zwracać uwagę na to, co jemy, ale także na pory, w których jemy. »
Regularne spożywanie umiarkowanych ilości kawy i kofeiny może mieć działanie ochronne przed rozwojem wielu chorób kardiometabolicznych, w tym cukrzycy typu 2, choroby wieńcowej i udaru »
Proste badanie krwi może pozwolić lekarzom określić, czy dana osoba może być bardziej narażona na udar lub osłabienie funkcji poznawczych w ciągu swojego życia. »
Wystarczy ograniczyć czas spędzany w pozycji siedzącej w ciągu dnia, by osłabić ból pleców. »
Osoby, których sposób odżywiania się najbardziej przypomina dietę MIND, mogą mieć mniejsze ryzyko zaburzenia funkcji poznawczych. »
Naturalna odporność po wcześniejszych infekcjach grypowych ma istotny wpływ na skuteczność przyszłych szczepień przeciw grypie. Oznacza to, że jeśli należysz do osób, które co roku chorują na grypę, może to mieć pewne nieoczekiwane korzyści. Takie doświadczenie może pomóc organizmowi lepiej radzić sobie z przyszłymi odmianami wirusa. »