Otyłość może być ważnym czynnikiem ryzyka zakażenia wirusem powodującym COVID-19. »
Starsze kobiety zmagające się z nietrzymaniem moczu mogą osłabić objawy dolegliwości dzięki ćwiczeniom takim jak: joga, a także rozciąganie i wzmacnianie. »
Olej kokosowy jest jednym z niewielu produktów spożywczych, które można określić jako „superżywność". Jego unikalna kombinacja kwasów tłuszczowych może mieć silny pozytywny wpływ na zdrowie, w tym na utratę nadmiaru tłuszczu i lepsze funkcjonowanie mózgu, a także może przydawać wiele innych korzyści. Okazuje się, że pomaga również obniżyć ciśnienie krwi. »
Choroba przyzębia to choroba zapalna wywołana przez bakteryjne zakażenie, która wpływa na zdrowie jamy ustnej i nie tylko. Teraz odkryto, jaki naturalny związek, dostępny dla wszystkich, pomoże zadbać o higienę i pomóc zapobiec chorobie. »
Różne zdrowe wzorce żywieniowe są powiązane ze zmniejszonym ryzykiem przedwczesnej śmierci, mówią uczeni Harvard T.H. Chan School of Public Health. »
Zawał serca, udar, uszkodzenie nerwów to tylko niektóre z powikłań, na które narażone są osoby z cukrzycą. Kiedy zaś pacjent ma którekolwiek z tych powikłań, jest bardziej prawdopodobne, że rozwiną się u niego zaburzenia zdrowia psychicznego i odwrotnie - zaburzenia psychiczne sprzyjają powikłaniom, ostrzegają eksperci z University of Michigan. »
Osoby starsze są tak samo zdolne do zapamiętywania utworów muzycznych jak ludzie młodsi, ale pewne części ich mózgu muszą pracować ciężej. »
Na Uniwersytecie Technicznym w Monachium (TUM) opracowano obiecujące, zapobiegawcze podejście przeciw chorobie Alzheimera. Celowano w cząstkę beta amyloidu, która wyzwala nadaktywność komórek nerwowych typową dla choroby mózgu we wczesnych stadiach. Udało się opracować lek białkowy, który może tłumić działanie tej szkodliwej cząstki. »
Stosowanie Finerenonu zmniejszyło liczbę i pierwszych, i nawracających zdarzeń niewydolności serca (hospitalizacji lub pilnych wizyt z tego powodu) oraz zgonów z przyczyn sercowo-naczyniowych u pacjentów z niewydolnością serca oraz łagodnie obniżoną lub zachowaną frakcją wyrzutową. »
Naukowcy z Uniwersytetu w Umeå i Uniwersytetu w Tartu odkryli, że wielokrotne stosowanie antybiotyków powoduje wady w ochronnej barierze śluzowej jelit, w efekcie wywołanych zmian w mikrobiocie. »
Serotonina w depresji jest niezwykle istotna w diagnostyce, leczeniu i opracowywaniu leków. Aby lepiej ją zbadać, chiński zespół uczonych opracował teraz sondę fluorescencyjną do procesów obrazowania, która jest wysoce wrażliwa i selektywna w stosunku do serotoniny. »
Zdarza się, że pacjent zasypia na fotelu dentystycznym, mimo lęku przed zbliżającym się zabiegiem. Pozornie nieistotne, ale - dla dentystów znających najnowsze badania nad snem - ta czerwona flaga wskazuje na stan zagrażający życiu. »
Odbijanie się jest powszechną funkcją organizmu, ale gdy nasila się do poziomu, który zakłóca codzienne życie, jest staje się zaburzeniem. Międzynarodowe statystyki podają, że około 1 proc. dorosłych doświadcza takich problemów. »