Gorące źródła mogą pomóc przy różnych dolegliwościach. Okazuje się, że sprzyjają też walce z nadciśnieniem u seniorów.
Nie wszystkie techniki medytacyjne dają podobne efekty dla ciała i umysłu. Różne rodzaje medytacji buddyjskiej, np. wadżrajana i therawada, jakościowo odmiennie wpływają na fizjologię i zachowanie człowieka, wytwarzając albo reakcje pobudzenia (jak pierwsza wymieniona forma) i relaksacji (jak w formie drugiej).
Nocne zgrzytanie zębami i zaciskanie górnej oraz dolnej szczęki określane jest jako bruksizm. Dolegliwość ma różne konsekwencje zdrowotne, w tym mogą mieć związek z rozwojem zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego.
Werbena cytrynowa to pochodzące z Ameryki Południowej zioło o intensywnym cytrusowym aromacie. Od dawna jest stosowana w medycynie tradycyjnej na różne dolegliwości, w tym dla wzmocnienia odporności i na stres. Docenia ją też przemysł kosmetyczny, bo roślina pomaga poprawić nawilżenie i elastyczność skóry. Sprawdź, jak szerokie ma zastosowanie.
Nowe badanie pokazuje, że dieta zawierająca dużo soli może sprzyjać nasileniu poziomu stresu.
Sprawdzono, jak stres może zwiększać apetyt u otyłych i szczupłych ludzi.
Osoby, którym regularnie cofa się pokarm z żołądka do jamy ustnej, ale bez znanej przyczyny, mogą cierpieć na stan zwany zespołem przeżuwania (zespołem ruminacji). Jest on często mylony z innymi schorzeniami przewodu pokarmowego, przez co wielu pacjentów nie jest odpowiednio leczonych.
Taka prosta czynność, jak zapisywanie myśli i uczuć dotyczących szczególnie stresujących wydarzeń, może pomóc ludziom z chorobami przewlekłymi poprawić stan zdrowia.
Osoby z cukrzycą i depresją, które przyjmują leki przeciwdepresyjne, mogą mieć niższe ryzyko przedwczesnego zgonu i poważnych powikłań cukrzycy.
Masz problemy ze snem? To może ulec poprawie, jeśli sięgniesz po indyjskie zioło o nazwie Ashwagandha. Japończycy odkryli, że aktywny składnik liści tego zioła istotnie wspomaga sen.
Zmęczenie organizmu wywołane przewlekłym i trwającym przez długi czas stresem może prowadzić do zwiększonego ryzyka śmierci z powodu raka.
Olejek eteryczny ylang ylang wpływa na zdrowie i urodę na wiele sposobów. Jest pozyskiwany z żółtych kwiatów tropikalnej rośliny o nazwie jagodlin wonny (Cananga odorata, ylang ylang), pochodzącej z południowo-wschodniej Azji. Stosuje się go w perfumach, substancjach smakowych i kosmetykach.
Każdy wie, że stresujące wydarzenia negatywnie wpływają na sen. Naukowcy z Japonii odkryli teraz, że aktywny składnik z trzciny cukrowej i inne naturalne produkty mogą łagodzić stres i pomagać zdrowo sypiać.
W swoim dążeniu do wykonania wszystkiego na czas niektóre kobiety ignorują objawy cichego zawału serca, ostrzegają kardiolodzy.
U osób z normalnym ciśnieniem krwi i nadmiernym poziomem hormonów stresu częściej rozwija się nadciśnienie i występują zdarzenia sercowo-naczyniowe w porównaniu z osobami o niższym poziomie hormonu stresu.