Strona głównaZdrowieZdrowy senior to szczęśliwy senior. Pięć sposobów na długowieczność

Zdrowy senior to szczęśliwy senior. Pięć sposobów na długowieczność

Jak żyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem w starszym wieku? Istnieje wiele nieskomplikowanych sposobów na długie i wolne od chorób życie. Pięć z nich zdradza prof. Shlomo Noy, specjalista w dziedzinie geriatrii.
1. Bądź aktywny
© ysbrandcosijn - Fotolia.com
Jeśli chcemy zachować zdrowie, warto znaleźć czas na uprawianie sportu.
poprawia krążenie, wzmacnia kości i zapobiega otyłości. Ruch zalecany jest każdemu - jedyne zastrzeżenia dotyczą osób, które prowadziły bierny tryb życia lub mają problemy zdrowotne. Te osoby powinny najpierw przejść podstawowe badania, a jeśli wszystko będzie w porządku, zacząć od spacerów.

- To najprostsza i najbardziej naturalna forma aktywności fizycznej. Regularne chodzenie na świeżym powietrzu jest bardzo dobrym sposobem na pobudzenie metabolizmu, spalanie tkanki tłuszczowej i wydalanie toksyn – mówi prof. Shlomo Noy, ceniony na świecie geriatra prowadzący ośrodki dla osób starszych, a także współzałożyciel Angel Care Centrum Seniora.

Z czasem można będzie zdecydować się na bardziej zaawansowany wysiłek, jak bieganie, jazda na rowerze czy pływanie. Warto pamiętać, że wybierając dyscyplinę którą lubimy, zmniejszamy ryzyko, że się zniechęcimy.
 
Strony : 1 2 3 4 5

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Pola Nadziei
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy