Strona głównaZdrowieTe sposoby utraty na wadze bardzo cię zaskoczą

Te sposoby utraty na wadze bardzo cię zaskoczą

Ciasto i piwo to ostatnie rzeczy, które umieszcza się w diecie, jeśli chce się schudnąć. Tymczasem niektóre uznane za „klasyczne" dietetyczne przewinienia mogą w istocie pomóc w utracie na wadze. Niektóre są zaskakujące.
Czekolada

© Antonio Gravante - Fotolia.com

Wyniki badań sugerują, że jedzenie w umiarkowanych ilościach może uczynić cię szczupłym(ą) . Uczeni z University of California postanowili przetestować teorię, zgodnie z którą czekolada zwiększa , co sprawia, że organizm przyswaja mniejszą ilość kalorii. Naukowcy odkryli, że osoby, które spożywały czekoladę, często miały niższe niż ludzie unikający tych słodyczy. Efekt ten nie został zakłócony pomimo faktu, że osoby raczące się czekoladą zwykle dostarczały sobie więcej kalorii i nie ćwiczyły intensywniej niż pozostali.
 
Strony : 1 2 3 4

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Aktywni 50+
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy