Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Valerin forte tabletki drażowane 200 mg

Znajdź informacje na temat leku

Valerin forte tabletki drażowane 200 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Bezsenność › Stany napięcia nerwowego › Stres

0.0
Valerin forte tabletki draĹźowane 200 mg
Postać leku: tabletki drażowane    
Substancja czynna: Valerianae radix extractum siccum    
Lek dostępny bez recepty

Lek w postaci tabletek drażowanych, zawiera korzeń kozłka lekarskiego. Stosowany w łagodnych objawach napięcia nerwowego i trudnościach w zasypianiu. Stosowany tradycyjnie, w łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz okresowych trudnościach z zasypianiem.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

W przypadku wystąpienia nietypowych i niepożądanych działań, skontaktować się z lekarzem

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.