Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Hitaxa tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 5 mg

Znajdź informacje na temat leku

Hitaxa tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 5 mg pokaż opinie (4)

Wskazania: › Alergia › Katar sienny › Pokrzywka

2.5
Hitaxa tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 5 mg
Postać leku: tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej Skuteczność: 2.5
Substancja czynna: Desloratadinum Cena: 2.5
Lek dostępny na receptę

Lek w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej, zawiera substancję czynną desloratadynę, która jest lekiem przeciwalergicznym, ułatwiającym kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów, nie wywołując przy tym senności. Łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa, takie jak kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu. Stosuje się go także w celu łagodzenia objawów związanych z pokrzywką takich jak świąd skóry i pokrzywka.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku Hitaxa
- jeśli pacjent ma uczulenie na desloratadynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku lub na loratadynę.

Lek Hitaxa w postaci roztworu doustnego jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 1 roku do 11 lat, młodzieży (w wieku 12 lat i więcej) i dorosłych, w tym osób w podeszłym wieku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosow...

Kiedy nie stosować leku Hitaxa
- jeśli pacjent ma uczulenie na desloratadynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku lub na loratadynę.

Lek Hitaxa w postaci roztworu doustnego jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 1 roku do 11 lat, młodzieży (w wieku 12 lat i więcej) i dorosłych, w tym osób w podeszłym wieku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Hitaxa należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty:
- jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane

U większości dzieci i dorosłych działania niepożądane były prawie takie same, jak po zastosowaniu roztworu lub tabletki, które nie zawierają substancji czynnej. Jednakże u dzieci w wieku poniżej 2 lat częstymi działaniami niepożądanymi były: biegunka, gorączka i bezsenność, natomiast u dorosłych pacjentów: uczucie zmęczenia, suchość w jamie ustnej i ból głowy, odnotowywane były częściej niż po zas...

U większości dzieci i dorosłych działania niepożądane były prawie takie same, jak po zastosowaniu roztworu lub tabletki, które nie zawierają substancji czynnej. Jednakże u dzieci w wieku poniżej 2 lat częstymi działaniami niepożądanymi były: biegunka, gorączka i bezsenność, natomiast u dorosłych pacjentów: uczucie zmęczenia, suchość w jamie ustnej i ból głowy, odnotowywane były częściej niż po zastosowaniu tabletki niezawierającej substancji czynnej.

Po wprowadzeniu desloratadyny do obrotu bardzo rzadko informowano o występowaniu ciężkich reakcji alergicznych (trudności w oddychaniu, świszczący oddech, swędzenie, pokrzywka i obrzęk) oraz wysypki. Bardzo rzadko informowano również o występowaniu: kołatania serca, szybkiego bicia serca, bólów brzucha, nudności (mdłości), wymiotów, rozstroju żołądka, biegunki, zawrotów głowy, senności, bezsenności, bólów mięśni, omamów, drgawek, niepokoju z nadmierną aktywnością ruchową, zapalenia wątroby i nieprawidłowości w testach czynności wątroby.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość

Opinie o Hitaxa tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 5 mg 4

Dodaj opinię

Sortuj według daty dodania | oceny

0.0

2017-01-22 13:34:26 anita30

coraz częściej czuję objawy alergii, szczególnie w zimie gdzie tego kurzu się wszędzie gromadzi i ciężko mi się oddycha, jak żona zaczęła zimowe porządki przed świętami to cieżko w ogóle było nie kichać, ale miałem jeszcze gdzieś hitaxę i się oakazała skuteczna na tyle ze nie miałem wymówki przed sprzątaniem​

Skuteczność: 0.0 Cena: 0.0
5.0

2016-07-29 11:36:19 lisson

Vika - każda osoba może trochę inaczej reagować na leki, może powinnaś iść do lekarza bo to trochę nietypowe z wszystkie objawy uboczne wystąpiły u Ciebie, ja się czuję po hitaxie ok, cały dzeń mogę spędzić na dworze i nie czuję się bardziej senny niż zwykle, za to po innym leku przepisanym przez lekarza strasznie mnie sen morzył

Skuteczność: 5.0 Cena: 5.0
0.0

2016-05-23 12:04:44 Vika

Nieprawda że nie powoduje senności.Taki sam czort jak i inne p.alergiczne. Proszę ,ulotka;Możliwe skutki uboczne: ''>Może wystąpić uczucie zmęczenia, suchość błony śluzowej jamy ustnej, ból głowy. Bardzo rzadko obserwowano: zawroty głowy, senność lub bezsenność, pobudzenie psychoruchowe, omamy, drgawki, przyspieszoną akcję serca, kołatanie serca, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych i stężenia bilirubiny we krwi, zapalenie wątroby, ból mięśni, reakcje nadwrażliwości. ........Niemniej jednak, bardzo rzadko, u niektórych osób występuje senność, która może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.'' Niestety, niemal wszystkie negatywne skutki odczułam.

Skuteczność: 0.0 Cena: 0.0
5.0

2016-04-20 09:17:51 lisson

Chociaz w życiu raczej nie miałem alergii ostatnio jak zaczęly drzewa pylić to i ja zacząlem się gorzej czuć, katar mi ciekł z nosa, w ogóle stałem się taki rozdrażniony, nawet wnuki mi to zaczęly mówic, że dziadek nerwowy jesteś, córka mi ten lek kupiła bez recepty, bo wiedziąla że mniezaciągnąc do lekarza to trzeba prawie siłą, o dziwo to pomogło, katar ustąpił, też to takie skołowanie,zmęczenie, dobrze, że nie trzeba tego popijąć wiec jak gdzieś jadę to biorę ze sobą w razie czego.

Skuteczność: 5.0 Cena: 5.0