Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Furaginum Teva tabletki 50 mg

Znajdź informacje na temat leku

Furaginum Teva tabletki 50 mg pokaż opinie (3)

Wskazania: › Zakażenia dolnych dróg moczowych

4.0
Furaginum Teva tabletki 50 mg
Postać leku: tabletki Skuteczność: 4.0
Substancja czynna: Furaginum Cena: 3.3
Lek dostępny na receptę

Lek w postaci tabletek, zawiera substancję czynną furagin, należący do grupy leków przeciwbakteryjnym stosowanych w zakażeniach dróg moczowych. Lek stosuje się w terapii ostrych i przewlekłych niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych wywołanych przez pałeczki okrężnicy.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku Furaginum Teva
- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na furaginę lub pochodne nitrofuranu oraz na którykolwiek z pozostałych składników leku Furaginum Teva
- jeśli u pacjenta występuje polineuropatia obwodowa (zespół uszkodzenia nerwów obwodowych, mogący charakteryzować się zaburzeniami ruchowymi, czuciowymi lub zaburzeniami układu nerwowego o innym c...

Kiedy nie stosować leku Furaginum Teva
- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na furaginę lub pochodne nitrofuranu oraz na którykolwiek z pozostałych składników leku Furaginum Teva
- jeśli u pacjenta występuje polineuropatia obwodowa (zespół uszkodzenia nerwów obwodowych, mogący charakteryzować się zaburzeniami ruchowymi, czuciowymi lub zaburzeniami układu nerwowego o innym charakterze)
- jeśli u pacjenta występuje niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (choroba związana z genetycznie uwarunkowanym niedoborem enzymu biorącym udział w przemianach zachodzących w czerwonych krwinkach)
- jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką niewydolność nerek (skąpomocz, bezmocz), i (lub) zakażenie miąższu nerek
- noworodki, niemowlęta i dzieci do 2 roku życia.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane

Czasami, podobnie jak w przypadku stosowania innych nitrofuranów, możliwe są bóle głowy, nudności, wymioty, reakcje alergiczne, zmniejszenie łaknienia.
Aby zapobiec działaniom niepożądanym, zaleca się popijać lek dużą ilością płynu i jednocześnie przyjmować witaminy z grupy B oraz leki antyhistaminowe. W przypadku ostrych działań niepożądanych należy przerwać przyjmowanie leku.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Opinie o Furaginum Teva tabletki 50 mg 3

Dodaj opinię

Sortuj według daty dodania | oceny

5.0

2021-01-04 01:42:13 MoniaZ

Mój syn od 4 lat bierze Furaginum Adamed tabletki 50 i naprawde działa,przy większym zapotrzeboaniu można brać 3x2 tabletki do tego wspomagać sie można dużą dawką wit C- która działa nie tylko na odporność ale jest super pomocna w szelakich zapaleniach no i żurawina .To wszystko razem i zapalenie pęcherza ustąpi po 4 do 7 dniach

Skuteczność: 5.0 Cena: 5.0
2.0

2020-05-28 01:55:05 Adam64plus

Stosowałem Furaginum, ale dopiero Ginjal urit mi pomógł.

Skuteczność: 2.0 Cena: 2.0
4.0

2015-03-21 00:41:29 janina_wol

warto mieć w domowej apteczce, przy silnym zapaleniu pęcherza moczowego najlepiej wziąć po 2 tabletki 3 x dziennie, stosowany wg zaleceń pomaga w 100% jest to najczęściej polecany lek przy zapaleniu pęcherza. Mi osobiście pomaga. Tani lek o bardzo dobrej skuteczności.

Skuteczność: 5.0 Cena: 3.0