Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Suplemag B6 kapsułki twarde 82 87 mg Mg2+ + 5 mg

Znajdź informacje na temat leku

Suplemag B6 kapsułki twarde 82 87 mg Mg2+ + 5 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Miażdżyca › Nadciśnienie › Niedobory magnezu › Nocne kurcze łydek › Stres

0.0
Suplemag B6 kapsułki twarde 82 87 mg Mg2+ + 5 mg
Postać leku: kapsułki twarde    
Substancja czynna: Magnesii oxidum ponderosum + Magnesii aspartas dihydricus + Pyridoxini hydrochloridum    
Lek dostępny bez recepty

Lek w postaci kapsułek twardych, zawiera magnez oraz witaminę B6 (pirydoksyny chlorowodorek). Stosowany w celu przeciwdziałanie objawom niedoboru magnezu, takim jak nadpobudliwość, trudności z koncentracją uwagi i zasypianiem, zwiększona podatność na stresy, zaburzenia pracy mięśni. Suplementacja magnezem zmniejsza także ryzyko nadciśnienia tętniczego, miażdżycy, zaburzeń rytmu serca, niewydolności krążeniowej.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.