Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Sal Ems factitium tabletki musujące

Znajdź informacje na temat leku

Sal Ems factitium tabletki musujące pokaż opinie (0)

Wskazania: › Astma › Zapalenie oskrzeli

0.0
Sal Ems factitium tabletki musujące
Postać leku: tabletki musujące    
Substancja czynna: Produkt złożony    
Lek dostępny bez recepty

Sól emska to preparat w postaci tabletek musujących, o działaniu wykrztuśnym i alkalizującym. Alkalizacja wydzieliny oskrzeli prowadzi do jej upłynnienia i ułatwia odkrztuszanie.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku:
- nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu,
- gruźlicy,
- krztuśca,
- zapalenia opłucnej.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Rzadko mogą występować: podrażnienie błony śluzowej żołądka, zgaga, wzdęcia, bóle brzucha.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.