Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Helical syrop 27 78 mg/5 ml

Znajdź informacje na temat leku

Helical syrop 27 78 mg/5 ml pokaż opinie (0)

Wskazania: › Kaszel › Stan zapalny dróg oddechowych › Zapalenie oskrzeli

0.0
Helical syrop 27 78 mg/5 ml
Postać leku: syrop    
Substancja czynna: Hederae helicis folii extractum siccum    
Lek dostępny bez recepty

Lek w postaci syropu, zawiera wyciąg z liści bluszczu, stanowi środek wykrztuśny w kaszlu, towarzyszącemu stanom zapalnym dróg oddechowych.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Nadwrażliwość (uczulenie) na substancję czynną lub którykolwiek składnik preparatu.
Syropu Hedelix nie należy przyjmować w zaburzeniach syntezy bursztynianu argininy, w przypadku wrodzonej nietolerancji fruktozy

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

U wrażliwych pacjentów mogą wystąpić podrażnienia żołądka i jelit, wymioty, biegunki.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.