Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Liść Mięty pieprzowej/Mięta zioła do zaparzania

Znajdź informacje na temat leku

Liść Mięty pieprzowej/Mięta zioła do zaparzania pokaż opinie (0)

Wskazania: › Bezsenność › Brak łaknienia › Choroby wątroby › Niestrawność › Używany w aromaterapii

0.0
Liść Mięty pieprzowej/Mięta zioła do zaparzania
Postać leku: zioła do zaparzania    
Substancja czynna: Menthae piperitae folium    
Lek dostępny bez recepty

Preparat roślinny w postaci ziół do zaparzania, zawiera eteryczny olejek mentolowy o wszechstronnym zastosowaniu. Ma działanie rozkurczające, wspomaga działalność wątroby i żołądka, poprawia perystaltykę jelit. Stosowany wspomagająco w zaburzeniach trawiennych, takich jak niestrawność, ból brzucha o charakterze skurczowym i wzdęcia. Oddziałuje też na produkcję żółci przez wątrobę. Pobudza apetyt. Tradycyjny produkt leczniczy z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, w tym mentol.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

- Napar w większych dawkach może powodować zgagę u osób z refluksem

- W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.