Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Raphacholin Forte tabletki powlekane 250 mg

Znajdź informacje na temat leku

Raphacholin Forte tabletki powlekane 250 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Niestrawność › Wzdęcia › Zaburzenia czynności wątroby › Zaparcia

0.0
Raphacholin Forte tabletki powlekane 250 mg
Postać leku: tabletki powlekane    
Substancja czynna: Acidum dehydrocholicum    
Lek dostępny bez recepty

Lek w postaci tabletek powlekanych, zawiera substancje czynne kwas dehydrocholowy oraz wyciąg z czarnej rzodkwi. Stosowany w niedostatecznym wydzielaniu żółci przez wątrobę oraz w przypadkach niestrawności i jako łagodny środek przeczyszczający.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

- ostre i przewlekłe schorzenia wątroby,
ostre stany zapalne w obrębie przewodu pokarmowego,
- niedrożność dróg żółciowych i przewodu pokarmowego
- nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić: biegunka, nudności, wymioty oraz inne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy zaprzestać stosowania leku.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.