Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Linola maść

Znajdź informacje na temat leku

Linola maść pokaż opinie (0)

Wskazania: › Atopowe zapalenie skóry - leczenie wspomagające › Łuszczyca - leczenie wspomagające › Uszkodzenia skóry

0.0
Linola maść
Postać leku: maść    
Substancja czynna: Produkt złożony    
Lek dostępny bez recepty

Lek w postaci kremu zawiera substancję czynną - nienasycone kwasy tłuszczowe należące do grupy witamin F, działającą miejscowo przeciwzapalnie, ochronnie i wspomagające regenerację naskórka po zastosowaniu na skórę. Stosowany na pęknięcia skóry lub uszkodzenia skóry takie jak pęknięcia, otarcia, zadrapania, oparzenia.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku:
- jeśli pacjent ma uczulenie na nienasycone kwasy tłuszczowe lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach (u mniej niż 1 na 1000, ale u więcej niż 1 na 10 000 leczonych pacjentów) olej arachidowy zawarty w leku może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry) lub ciężkie reakcje alergiczne.
Częstymi działaniami niepożądanymi (u mniej niż 1 na 10, ale u więcej niż 1 na 100 pacjentów) są miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry) z zaczerwie...

W rzadkich przypadkach (u mniej niż 1 na 1000, ale u więcej niż 1 na 10 000 leczonych pacjentów) olej arachidowy zawarty w leku może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry) lub ciężkie reakcje alergiczne.
Częstymi działaniami niepożądanymi (u mniej niż 1 na 10, ale u więcej niż 1 na 100 pacjentów) są miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry) z zaczerwienieniem i kłuciem lub świądem skóry.
Działaniem niepożądanym, którego częstość występowania nie może być ustalona na podstawie dostępnych danych jest obrzęk skórny.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość