Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Levopront syrop 60 mg/10 ml

Znajdź informacje na temat leku

Levopront syrop 60 mg/10 ml pokaż opinie (0)

Wskazania: › Przeciwkaszlowy

0.0
Levopront syrop 60 mg/10 ml
Postać leku: syrop    
Substancja czynna: Levodropropizinum    
Lek dostępny na receptę

Lek przeciwkaszlowy w postaci syropu, zawiera lewodropropizynę - substancję czynną, która cechuje się przede wszystkim obwodowym działaniem przeciwkaszlowym oraz działaniem przeciwalergicznym i zmniejszającym skurcz oskrzeli; u zwierząt działa także miejscowo znieczulająco. Stosowany do objawowego leczenia kaszlu oraz w hamowaniu kaszlu o różnym pochodzeniu, jak np. kaszel w przebiegu raka płuca, kaszel związany z zakażeniami górnych dróg oddechowych czy krztusiec.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Nie należy stosować leku u osób z obfitą wydzieliną oskrzelową i zaburzeniami czynności rzęsek nabłonka oskrzelowego (zespół Kartagenera, dyskineza rzęsek).

Specjalne ostrzeżenia:
Leki przeciwkaszlowe to leki objawowe i można je stosować tylko w oczekiwaniu na rozpoznanie przyczyny kaszlu i/lub efekt leczenia choroby powodującej ten kaszel.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane


Doświadczenia wynikające z obecności na rynku w ponad 30 krajach na całym świecie - produktów zawierających lewodropropizynę wskazują, że działania niepożądane leku występują bardzo rzadko, Opierając się na szacunkowych danych co do liczby pacjentów. którzy stosowali lewodropropizynę (wynikających z liczby sprzedanych opakowań) oraz biorąc pod uwagę liczbę spontanicznych zgłoszeń działań niepożą...


Doświadczenia wynikające z obecności na rynku w ponad 30 krajach na całym świecie - produktów zawierających lewodropropizynę wskazują, że działania niepożądane leku występują bardzo rzadko, Opierając się na szacunkowych danych co do liczby pacjentów. którzy stosowali lewodropropizynę (wynikających z liczby sprzedanych opakowań) oraz biorąc pod uwagę liczbę spontanicznych zgłoszeń działań niepożądanych, można wyliczyć, że częstość występowania działań niepożądanych leku jest niższa niż 1: 500 000. W większości przypadków nie są to poważne powikłania, a objawy ustępują po przerwaniu leczenia, czasem tylko wymagając specyficznego leczenia farmakologicznego.

Bardzo rzadko(rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów) występują:
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej; pokrzywka, rumień, osutka, świąd, obrzęk naczynioruchowy, reakcje skórne. Opisano pojedynczy przypadek epidermolizy (odwarstwienie się naskórka) ze skutkiem śmiertelnym.
Zaburzenia żołądka i jelit: bóle żołądka, bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunka. Opisano dwa pojedyncze przypadki- odpowiednio - zapalenia języka i aftowego zapalenia jamy ustnej z gorączką. U jednej osoby stwierdzono cholestatyczne zapalenie wątroby. Opisano także pojedynczy przypadek śpiączki hipoglikemicznej - u pacjentki w podeszłym wieku przyjmującej jednocześnie doustne preparaty hipoglikemizujące.
Zaburzenia ogólne: reakcje alergiczne w tym natychmiastowe, ogólne złe samopoczucie.
Zgłaszano pojedyncze przypadki uogólnionego obrzęku, omdleń i osłabienia. Zaburzenia układu nerwowego: zawroty głowy, zaburzenia równowagi, drżenia, mrowienie, drętwienie. Opisano pojedynczy przypadek wystąpienia drgawek kloniczno- tonicznych (tzw. duży napad padaczkowy) oraz napadu typu petit mal (tzw. mały napad padaczkowy, bezdrgawkowy).
Zaburzenia serca: kołatania serca, częstoskurcz, obniżenie ciśnienia tętniczego. W pojedynczym przypadku opisano zaburzenia rytmu serca w postaci bigeminii przedsionkowej.
Zaburzenia psychiczne/psychiatryczne: drażliwość, senność, depersonalizacja.

Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: duszność, kaszel, obrzęk błony śluzowej układu oddechowego.
Zaburzenia mięśniowo- szkieletowe i tkanki łącznej: astenia i osłabienie kończyn dolnych.

Opisano kilka przypadków obrzęku powiek, które w większości można uznać za obrzęk naczyniowo - nerwowy, biorąc pod uwagę jednoczesne wystąpienie pokrzywki.

Stwierdzono pojedynczy przypadek rozszerzenia źrenic oraz utratę zdolności widzenia u jednej osoby. W obu przypadkach objawy ustąpiły po odstawieniu leku.

U jednego noworodka opisano senność, obniżenie napięcia mięśni oraz wymioty, co przypisano przedostaniu się do organizmu dziecka lewodropropizyny zażywanej przez karmiącą piersią matkę. Objawy pojawiły się po karmieniu i ustąpiły spontanicznie po ominięciu kilku karmień (piersią).

Reakcje niepożądane miały ciężki przebieg tylko sporadycznie. Należą do nich niektóre przypadki reakcji skórnych (pokrzywka, świąd), wspomniany już przypadek zaburzeń rytmu serca, przypadek śpiączki hipoglikemicznej oraz kilka reakcji alergicznych/anafilaktycznych, w postaci obrzęku, duszności, wymiotów i biegunki. Jeden przypadek epidermolizy, który wystąpił u pacjentki w podeszłym wieku poddanej polipragmazji (leczenie jednocześnie kilkoma lekami), zakończył się zgonem, o czym również wspomniano powyżej.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość

Opinie o Levopront syrop 60 mg/10 ml

Dodaj opinię

Sortuj według daty dodania | oceny

Nikt jeszcze nie dodał opinii dla tego leku