Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Korzeń Mniszka zioła do zaparzania

Znajdź informacje na temat leku

Korzeń Mniszka zioła do zaparzania pokaż opinie (0)

Wskazania: › Brak apetytu › Choroby wątroby i woreczka żółciowego › Niedrożność jelit › Trądzik

0.0
Korzeń Mniszka zioła do zaparzania
Postać leku: zioła do zaparzania    
Substancja czynna: Taraxaci radix    
Lek dostępny bez recepty

Preparat roślinny w postaci ziół do zaparzania. Stosowany tradycyjnie w chorobach wątroby, przy braku apetytu czy przy wystąpieniu dolegliwości reumatycznych. Poprawia wydzielanie żółci i pobudza trawienie. Ma także działanie oczyszczające, używany między innymi do łagodzenia objawów trądziku. Nadaje się też do sporządzania kąpieli. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

- Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu
- Ciąża
- Niedrożność dróg żółciowych, ropniak pęcherzyka żółciowego, niedrożność jelit
- Nie stosować u osób poniżej 12 roku życia

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

- Niekiedy występują dolegliwości ze strony układu pokarmowego (nadkwaśność)

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.