Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Gripex Max tabletki powlekane 500 mg + 30 mg + 15 mg

Znajdź informacje na temat leku

Gripex Max tabletki powlekane 500 mg + 30 mg + 15 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Ból głowy › Gorączka › Kaszel › Przeziębienie

0.0
Gripex Max tabletki powlekane 500 mg + 30 mg + 15 mg
Postać leku: tabletki powlekane    
Substancja czynna: Paracetamolum + Pseudoephedrini hydrochloridum + Dextromethorphani hydrobromidum    
Lek dostępny bez recepty

Lek Gripex Max ma postać tabletek powlekanych. Jest to lek przeciwprzeziębieniowy, o działniu przeciwbólowym, przeciwkaszlowym i przeciwgorączkowym. Lek ten zmniejsza też przekrwienie błony śluzowej nosa, redukując jej obrzęk i udrażniając nos.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Nie należy stosować leku Gripex Max w przypadku:
nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku;
jednoczesnego stosowania innych leków zawierających paracetamol;
- stosowania leków z grupy inhibitorów MAO, a także w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich stosowania;
- wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby;
ciężkiego nadciśnienia tętnicz...

Nie należy stosować leku Gripex Max w przypadku:
nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku;
jednoczesnego stosowania innych leków zawierających paracetamol;
- stosowania leków z grupy inhibitorów MAO, a także w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich stosowania;
- wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby;
ciężkiego nadciśnienia tętniczego;
choroby niedakrwiennej serca;
- choroby alkoholowej;
- astmy oskrzelowej;
- ciąży i w okresie karmienia piersią;

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane

- Zaburzenia serca: przyspieszenie akcji serca. .
Zaburzenia krwi i układu chłonnego: granulocytopenia (zmniejszenie liczby granulocytów. Nye . krwi), agranulocytoza (brak granulocytów we krwi), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek Zaburzenia układu nerwowego: senność, zawroty głowy.
- Zaburzenia żołądka i jelit: nudności i wymioty.
- Zaburzenia nerek i dróg moczowych: kolka nerkowa, martwi...

- Zaburzenia serca: przyspieszenie akcji serca. .
Zaburzenia krwi i układu chłonnego: granulocytopenia (zmniejszenie liczby granulocytów. Nye . krwi), agranulocytoza (brak granulocytów we krwi), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek Zaburzenia układu nerwowego: senność, zawroty głowy.
- Zaburzenia żołądka i jelit: nudności i wymioty.
- Zaburzenia nerek i dróg moczowych: kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, mogą wystąpić zaburzenia w oddawaniu moczu, zatrzymanie moczu, zwłaszcza u pacjentów z rozrostem gruczołu krokowego.
- Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: skórne reakcje alergiczne, zaczerwienienie skóry, wysypka. Zaburzenia naczyniowe: nieznaczne podwyższenie ciśnienia krwi.
- Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: zmęczenie.
- Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości typu I: obrzęk alergiczny (czyli obrzęk skóry i tkanek miękkich, często w obrębie twarzy np. wargi, języka, powiek), reakcją anafilaktyczna (czyli duszność, pocenie, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi aż do objawów wstrząsu).
- Zaburzenia układu oddechowego: napad astmy oskrzelowej.
- Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: uszkodzenie wątroby.
- Zaburzenia psychiczne: omamy.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość

REKLAMA



  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X