Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Faringosept tabletki do ssania 10 mg

Znajdź informacje na temat leku

Faringosept tabletki do ssania 10 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Po ekstrakcji zębów › Po operacji usunięcia migdałków › Zapalenie dziąseł › Zapalenie jamy ustnej › Zapalenie migdałków

0.0
Faringosept tabletki do ssania 10 mg
Postać leku: tabletki do ssania    
Substancja czynna: Ambazonum monohydratum    
Lek dostępny bez recepty

Lek w postaci tabletek do ssania, zawiera substancje czynną ambazon jednowodny. Stosowany pomocniczo w ostrych zakażeniach w obrębie jamy ustnej i gardła. Łagodzi o bjawy w takich schorzeniach jak zapalenie migdałków, zapalenie dziąseł, zapalenie jamy ustnej, a także po operacji usunięcia migdałków, po ekstrakcji zębów.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

W przypadku wystąpienia nietypowych i niepożądanych działań, skontaktować się z lekarzem

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.