Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Syrop prawoślazowy syrop

Znajdź informacje na temat leku

Syrop prawoślazowy syrop pokaż opinie (0)

Wskazania: › Kaszel › Zapalenie gardła › Zapalenie jamy ustnej

0.0
Syrop prawoślazowy syrop
Postać leku: syrop    
Substancja czynna: Althaeae sirupus    
Lek dostępny bez recepty

Lek w postaci syropu, zawiera wyciąg z korzenia prawoślazu, który pęcznieje w wodzie tworząc koloidową masę, działającą przeciwkaszlowo i osłaniająco na błony śluzowe górnych dróg oddechowych. Lek zmniejsza także stan zapalny i osłabia odruch kaszlowy.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

- Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

W przypadku wystąpienia nietypowych i niepożądanych działań, skontaktować się z lekarzem

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.