Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Cefuroxim Kabi proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 750 mg

Znajdź informacje na temat leku

Cefuroxim Kabi proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 750 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Zakażenie nerek › Zapalenie oskrzeli › Zapalenie płuc

0.0
Cefuroxim Kabi proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 750 mg
Postać leku: proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań    
Substancja czynna: Cefuroximum    
Lek dostępny na receptę

Lek w postaci proszku do sporządzania roztworu do wstrzykiwań, zawiera substancję czynną cefuroksym, która należy do grupy antybiotyków zwanych cefalosporynami drugiej generacji. Działa podobnie jak penicyliny i stosowany jest w leczeniu zakażeń wywołanych przez bakterie takich jak zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli i bakteryjne zapalenie płuc oraz zakażenia nerek.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku Cefuroxim Kabi
- Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na cefuroksym lub którykolwiek z pozostałych składników leku Cefuroxim Kabi lub jakikolwiek inny antybiotyk z grupy cefalosporyn.
- Jeśli u pacjenta występowały wcześniej natychmiastowe i (lub) ostre reakcje uczuleniowe (nadwrażliwość) na penicylinę lub inne antybiotyki z grupy zwanej beta-laktamami.

W przypad...

Kiedy nie stosować leku Cefuroxim Kabi
- Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na cefuroksym lub którykolwiek z pozostałych składników leku Cefuroxim Kabi lub jakikolwiek inny antybiotyk z grupy cefalosporyn.
- Jeśli u pacjenta występowały wcześniej natychmiastowe i (lub) ostre reakcje uczuleniowe (nadwrażliwość) na penicylinę lub inne antybiotyki z grupy zwanej beta-laktamami.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Cefuroxim Kabi
- Jeśli u pacjenta kiedykolwiek występowały reakcje alergiczne na penicylinę lub inne
antybiotyki beta-laktamowe - może wystąpić reakcja alergiczna również na cefuroksym (reakcja krzyżowa).
- Jeśli u pacjenta w trakcie lub po zakończeniu leczenia cefuroksymem wystąpią ciężkie reakcje
alergiczne (takie jak obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w oddychaniu lub
przełykaniu, wysypka skórna) - należy natychmiast zgłosić się do lekarza.
- Jeśli u pacjenta w trakcie leczenia lub po zakończeniu leczenia wystąpi ciężka i uporczywa, krwawa biegunka - należy natychmiast zgłosić się do lekarza, ponieważ może być to objaw zagrażającego życiu zapalenia jelita grubego (rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego) i konieczne jest natychmiastowe rozpoczęcie odpowiedniego leczenia; nie należy przyjmować leków hamujących perystaltykę jelit.
- Jeśli pacjent podejrzewa, że rozwinęło się nowe zakażenie w trakcie długotrwałego lub ponownego stosowania cefuroksymu; może to być zakażenie wywołane przez drobnoustroje niewrażliwe na cefuroksym i może być konieczne przerwanie stosowania leku.
- Jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek - lekarz zleci wykonanie badań krwi kontrolujących czynność nerek i może zmniejszyć dawkę; lekarz może ponadto kontrolować stężenie cefuroksymu we krwi.
- Jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności wątroby.
- Jeśli u pacjenta występują wymioty i biegunka - może to zaburzać wchłanianie środków antykoncepcyjnych i osłabiać ich skuteczność; należy zastosować dodatkowe metody antykoncepcji.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.