Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Astmirex tabletki powlekane 10 mg

Znajdź informacje na temat leku

Astmirex tabletki powlekane 10 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Astma

0.0
Astmirex tabletki powlekane 10 mg
Postać leku: tabletki powlekane    
Substancja czynna: Montelukastum    
Lek dostępny na receptę

Lek Astmirex ma postać tabletek do rozgryzania i żucia. Lek ten powoduje rozszerzenie się dróg oddechowych, ułatwiając w ten sposób oddychanie. Lek jest stosowany do łagodzenia objawów astmy i alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Astmirex stosuje się u dzieci w wieku powyżej 15 lat i dorosłych z przewlekłą astmą łagodną lub umiarkowaną. Lek jest stosowany również w przypadku astmy wysiłkowej. Lek Astmirex stosuje się w leczeniu astmy przewlekłej oraz astmy wysiłkowej.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku Astmirex:
- jeśli pacjent ma uczulenie na montelukast sodowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności
Należy poinformować lekarza prowadzącego o wszelkich dolegliwościach i alergiach występujących u dziecka obecnie lub w przeszłości.
- W razie nasilenia się objawów astmy u dziecka lub w przypadku utrudnionego oddychania należy n...

Kiedy nie stosować leku Astmirex:
- jeśli pacjent ma uczulenie na montelukast sodowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności
Należy poinformować lekarza prowadzącego o wszelkich dolegliwościach i alergiach występujących u dziecka obecnie lub w przeszłości.
- W razie nasilenia się objawów astmy u dziecka lub w przypadku utrudnionego oddychania należy natychmiast zgłosić się do lekarza prowadzącego.
- Astmirex stosowany doustnie nie jest przeznaczony do leczenia ostrych napadów astmy. Jeśli taki napad wystąpi, należy stosować się dokładnie do wskazówek jakie udzielił lekarz odnośnie postępowania w przypadku wystąpienia napadu. Zawsze należy mieć przy sobie wziewny lek przeznaczony do stosowania w razie wystąpienia napadu astmy.
- Ważne jest, aby dziecko przyjmowało wszystkie leki przeciwko astmie przepisane przez lekarza prowadzącego. Astmirex nie może być stosowany zamiast innych leków przeciwko astmie, zaleconych przez lekarza prowadzącego.
- Jeśli dziecko przyjmuje leki przeciwko astmie należy pamiętać o tym, że w przypadku wystąpienia u niego jednocześnie takich objawów, jak: objawy przypominające grypę, uczucie mrowienia lub drętwienia rąk lub nóg, nasilenie objawów płucnych i (lub) wysypka, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.
- Dziecko nie powinno przyjmować kwasu acetylosalicylowego lub leków przeciwzapalnych (zwanych także niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi lub NLPZ), jeżeli leki te nasilają u niego objawy astmy.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane



Podczas badań klinicznych z zastosowaniem montelukastu 4 mg w postaci tabletek do rozgryzania i żucia, najczęściej zgłaszanymi działaniami niepożądanymi (występującymi co najmniej u 1 na 100, ale u mniej niż 1 na 10 leczonych dzieci), które uważano za związane z przyjmowaniem tego leku, były:
- ból brzucha,
- nadmierne pragnienie.

Ponadto w badaniach klinicznych prowadzonych z zastosowaniem mon...



Podczas badań klinicznych z zastosowaniem montelukastu 4 mg w postaci tabletek do rozgryzania i żucia, najczęściej zgłaszanymi działaniami niepożądanymi (występującymi co najmniej u 1 na 100, ale u mniej niż 1 na 10 leczonych dzieci), które uważano za związane z przyjmowaniem tego leku, były:
- ból brzucha,
- nadmierne pragnienie.

Ponadto w badaniach klinicznych prowadzonych z zastosowaniem montelukastu 5 mg w postaci tabletek do rozgryzania i żucia, zgłaszano:
- ból głowy.
Objawy te miały zwykle nasilenie łagodne i występowały częściej u pacjentów przyjmujących montelukast niż u pacjentów przyjmujących placebo (tabletka niezawierająca substancji czynnej).

Częstość występowania możliwych działań niepożądanych wymienionych poniżej, przedstawiono zgodnie z następującą konwencją:
Bardzo często (występujące u co najmniej 1 pacjenta na 10)
Często (występujące u 1 do 10 pacjentów na 100)
Niezbyt często (występujące u 1 do 10 pacjentów na 1000)
Rzadko (występujące u 1 do 10 pacjentów na 10 000)
Bardzo rzadko (występujące u mniej niż 1 pacjenta na 10 000)

Ponadto, po wprowadzeniu leku do obrotu zgłaszano występowanie:
- zakażenia górnych dróg oddechowych ( bardzo często);
- zwiększonej skłonności do krwawień (rzadko);
- reakcji alergicznych, w tym wysypki, obrzęku twarzy, warg, języka i (lub) gardła, które mogą powodować trudności w oddychaniu lub przełykaniu ( niezbyt często);
- zmian zachowania i nastroju [nietypowe sny, w tym koszmary senne, trudności w zasypianiu, lunatyzm, drażliwość, uczucie lęku, niepokój, pobudzenie, w tym zachowanie agresywne lub wrogie nastawienie, depresja ( niezbyt często); drżenie (rzadko); omamy, myśli i próby samobójcze (bardzo rzadko)];
- zawrotów głowy, senności, mrowienia i drętwienia, napadów drgawkowych ( niezbyt często);
- kołatania serca (rzadko);
- krwawienia z nosa (niezbyt często);
- biegunki, nudności, wymiotów (często); suchości w jamie ustnej, niestrawności (niezbyt często);
- zapalenia wątroby (bardzo rzadko);
- siniaczenia, świądu, pokrzywki ( niezbyt często); tkliwych, czerwonych guzków podskórnych najczęściej występujących na goleniach (rumień guzowaty) (bardzo rzadko);
- bólu mięśni lub stawów, skurczów mięśni (niezbyt często);
- gorączki (często); zmęczenia, złego samopoczucia, obrzęków (niezbyt często).

U pacjentów z astmą leczonych montelukastem odnotowano bardzo rzadkie przypadki występowania zespołu objawów, takich jak objawy grypopodobne, mrowienie lub drętwienie rąk i nóg, nasilenie objawów ze strony układu oddechowego i (lub) wysypka (zespół hurga-Strauss). Jeśli u dziecka wystąpi jeden lub więcej z wymienionych objawów, należy niezwłocznie powiadomić lekarza prowadzącego.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość

Opinie o Astmirex tabletki powlekane 10 mg

Dodaj opinię

Sortuj według daty dodania | oceny

Nikt jeszcze nie dodał opinii dla tego leku