Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Vitaminum C Teva 100 mg tabletki powlekane 100 mg

Znajdź informacje na temat leku

Vitaminum C Teva 100 mg tabletki powlekane 100 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Niedobory witaminy C › Przeziębienie › Szkorbut

0.0
Vitaminum C Teva 100 mg tabletki powlekane 100 mg
Postać leku: tabletki powlekane    
Substancja czynna: Acidum ascorbicum    
Lek dostępny bez recepty

Preparat witaminowy w postaci tabletek powlekanych. Stosowany w stanach niedoboru niedoboru witaminy C w organizmie, osłabienia odporności w stanach zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C - przy przeziębieniach, zakażeniach górnych dróg oddechowych, podczas rekonwalescencji.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

- Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.
- Dawek >1 g/d nie należy podawać w szczawianowej kamicy nerkowej.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Duże dawki (powyżej 1 g na dobę) mogą spowodować biegunkę.
Długotrwale stosowane duże dawki mogą powodować odkładanie się kamieni szczawianowych, moczanowych i cystynowych.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.