Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Taclar proszek do sporządzania roztworu do infuzji 500 mg

Znajdź informacje na temat leku

Taclar proszek do sporządzania roztworu do infuzji 500 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Helicobacter pylori › Zakażenia dróg oddechowych › Zakażenia skóry i tkanek miękkich

0.0
Taclar proszek do sporządzania roztworu do infuzji 500 mg
Postać leku: proszek do sporządzania roztworu do infuzji    
Substancja czynna: Clarithromycinum    
Lek dostępny na receptę

Antybiotyk makrolidowy w postaci tabletek powlekanych, zawiera substancję czynną klarytromycynę. Stosowanym w leczeniu różnych infekcji, takich jak zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, zakażenia skóry i tkanek miękkich, czy też zakażeń Helicobacter pylori związanych z owrzodzeniem dwunastnicy.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.