Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Sal Carolinum factitium effervescens tabletki musujące

Znajdź informacje na temat leku

Sal Carolinum factitium effervescens tabletki musujące pokaż opinie (0)

Wskazania: › Kamica żółciowa › Otyłość › Zapalenie pęcherzyka żółciowego › Zaparcia

0.0
Sal Carolinum factitium effervescens tabletki musujące
Postać leku: tabletki musujące    
Substancja czynna: Produkt złożony    
Lek dostępny bez recepty

Sól karsbaldzka to preparat w postaci tabletek musujących, o działaniu ziałanie przeczyszczajacym, żółciopędnym i żółciotwórczym oraz przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym. Jony węglowe chronią błonę śluzową przewodu pokarmowego przed działaniem chlorku sodowego i siarczanów.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Częste stosowanie dużych dawek soli powoduje stałą alkalizację moczu. Ze względu na zawartość sodu może powodować podwyższenie ciśnienia tętniczego.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Najczęściej komentowane

REKLAMA

Na temat

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X