Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Otrivin ALLERGY żel do nosa (2 5 mg + 0 25 mg)/g

Znajdź informacje na temat leku

Otrivin ALLERGY żel do nosa (2 5 mg + 0 25 mg)/g pokaż opinie (0)

Wskazania: › Alergia › Katar › Przekrwienie błony śluzowej nosa występujące w przypadku przeziębienia i zapalenia zatok

0.0
Otrivin ALLERGY Ĺźel do nosa (2 5 mg + 0 25 mg)/g
Postać leku: żel do nosa    
Substancja czynna: Phenylephrinum + Dimetindeni maleas    
Lek dostępny bez recepty

Lek w postaci żelu do nosa, zawiera fenylefrynę zmniejszającą przekrwienie błony śluzowej nosa oraz maleinian dimetyndenu - hamujący działanie histaminy odpowiedzialnej za reakcje alergiczne. Stosowany w celu ułatwienia oczyszczania przewodów nosowych i zmniejszenia kataru.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku
- jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na fenylefrynę, dimetyndenu maleinian lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
- jeśli u pacjenta występuje zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa (przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa z powstawaniem strupów),
- jeśli pacjent przyjmuje obecnie inhibitory monoaminooksydazy (leki stosowane m.in. w depresji) lub pr...

Kiedy nie stosować leku
- jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na fenylefrynę, dimetyndenu maleinian lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
- jeśli u pacjenta występuje zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa (przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa z powstawaniem strupów),
- jeśli pacjent przyjmuje obecnie inhibitory monoaminooksydazy (leki stosowane m.in. w depresji) lub przyjmował te leki w ciągu ostatnich 14 dni,
- u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku należy zwrócić się do lekarza:
- jeśli u pacjenta występuje choroba układu krążenia (m. in. choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze).
- jeśli u pacjenta występuje choroba tarczycy.
- jeśli u pacjenta występuje zwiększone ciśnienie śródgałkowe, zwłaszcza jaskra z wąskim kątem przesączania.
- jeżeli pacjent przyjmuje leki przeciwdepresyjne lub leki stosowane w nadciśnieniu tętniczym (takie jak beta-adrenolityki).
- jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość na substancje adenomimetyczne (np. epinefryna, efedryna), objawiająca się bezsennością i zawrotami głowy.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane

Rzadko (występują rzadziej niż u 1 na 1000 osób stosujących lek):
Łagodne i przemijające objawy w miejscu podania (uczucie pieczenia lub suchość błony śluzowej nosa).

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.