Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Asaltec 325 tabletki dojelitowe 325 mg

Znajdź informacje na temat leku

Asaltec 325 tabletki dojelitowe 325 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Ból głowy › Ból mięśni › Ból stawów › Grypa › Kaszel › Katar › Przeziębienie › Zapalenie zatok

0.0
Asaltec 325 tabletki dojelitowe 325 mg
Postać leku: tabletki dojelitowe    
Substancja czynna: Acidum acetylsalicylicum    
Lek dostępny bez recepty

Lek w postaci tabletek dojelitowych, zawiera substancję czynną kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo, przeciwbólowo oraz zmniejsza agregację płytek krwi. Stosowany w dolegliwościach bólowych różnego pochodzenia o lekkim i średnim nasileniu, gorączce a także objawom towarzyszącym przeziębieniu i grypie.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

- Nadwrażliwość na składniki preparatu lub inne salicylany.
- Skaza krwotoczna.
- III trymestr ciąży.
- Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy.
- Ciężka niewydolność serca wątroby, nerek

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Bóle brzucha, nudności, wymioty, zawroty głowy, nadmierne pocenie się, pokrzywka, rumień, zmniejszenie krzepliwości krwi, krwawienia z przewodu pokarmowego, zaburzenia funkcji i nerek, indukowanie astmy. Kofeina: ból głowy, bezsenność, trudności ze skupieniem uwagi, drżenia mięśniowe, zaburzenia rytmu serca, drażliwość, alergia, dolegliwości żołądkowo- jelitowe.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.