Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Mycosten płyn do stosowania na skórę 1%

Znajdź informacje na temat leku

Mycosten płyn do stosowania na skórę 1% pokaż opinie (0)

Wskazania: › Drożdżyca skóry. › Grzybica stóp, › Kandydozy › łupież pstry,

0.0
Mycosten płyn do stosowania na skórę 1%
Postać leku: płyn do stosowania na skórę    
Substancja czynna: Ciclopirox olaminum    
Lek dostępny na receptę

Lek przeciwgrzybiczy w postaci Płynu do stosowania na skórę, zawiera substancję czynną z grupy pochodnych pirydonu. Działa przeciwzapalnie i przeciwświądowo na grzybice z nadkażeniem bakteryjnym lub bez.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Przemijające zaostrzenie objawów (pieczenie, rumień, świąd) w początkowej fazie leczenia, niewymagające przerwania stosowania; Niezbyt często występujące działania niepożądane to reakcje miejscowe, takie jak pęcherzyki i uogólnione reakcje alergiczne. Jeśli takie działania niepożądane wystąpią, należy natychmiast przerwać leczenie i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.