Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Kefort tabletki powlekane 150 mg

Znajdź informacje na temat leku

Kefort tabletki powlekane 150 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Osteoporoza

0.0
Kefort tabletki powlekane 150 mg
Postać leku: tabletki powlekane    
Substancja czynna: Acidum ibandronicum    
Lek dostępny na receptę

Należy do grupy bisfosfonianów. Zawiera kwas ibandronowy. Nie zawiera hormonów. U większości kobiet, które przyjmują ten lek, następuje cofnięcie utraty tkanki kostnej poprzez zahamowanie utraty kości i zwiększenie masy kostnej. Zapobiega utracie masy kostnej, spowodowanej osteoporozą i wspiera odbudowę kości. Lek wspiera terapię zmiejszajacą prawdopodobieństwo wystąpienia złamań (pęknięć) kości. Zależność ta została wykazana w przypadku złamań kręgów, ale nie w przypadku złamań szyjki kości udowej.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku:
- Jeśli u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość (uczulenie) na kwas ibandronowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku Kefort.
- Jeśli u pacjenta występują problemy z przełykiem (przewód łączący jamę ustną z żołądkiem), takie jak zwężenie lub utrudnione przełykanie.
- Jeśli pacjent nie jest w stanie utrzymać pozycji stojącej lub siedzącej nieprzerwanie przynajmniej pr...

Kiedy nie stosować leku:
- Jeśli u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość (uczulenie) na kwas ibandronowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku Kefort.
- Jeśli u pacjenta występują problemy z przełykiem (przewód łączący jamę ustną z żołądkiem), takie jak zwężenie lub utrudnione przełykanie.
- Jeśli pacjent nie jest w stanie utrzymać pozycji stojącej lub siedzącej nieprzerwanie przynajmniej przez jedną godzinę (60 minut).
- Jeśli u pacjenta występuje lub wystąpiło w przeszłości obniżenie stężenia wapnia we krwi. Należy skonsultować się z lekarzem.

Nie stosować leku Kefort u dzieci i młodzieży.

Zachować szczególną ostrożność:
U niektórych osób trzeba zachować szczególną ostrożność w czasie stosowania leku Kefort. Należy omówić ze swoim lekarzem:
- Jeśli występują jakiekolwiek zaburzenia metabolizmu związków mineralnych (jak np. niedobór witaminy D).
- Jeśli nerki nie działają prawidłowo.
- Jeśli występują jakiekolwiek problemy z przełykaniem lub trawieniem.
- W przypadku leczenia stomatologicznego lub planowanego chirurgicznego zabiegu stomatologicznego należy poinformować swojego lekarza stomatologa o stosowaniu leku Kefort.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane

Często (występują od 1 do 10 pacjentów na 100)
- zgaga,
- niestrawność,
- biegunka,
- ból brzucha i nudności.

Kefort może podrażniać przełyk, chociaż w większości przypadków można tego uniknąć przyjmując lek zgodnie z zaleceniami z niniejszej ulotki. W przypadku występujących niezbyt często objawów takich jak silny ból w klatce piersiowej, silny ból podczas przełykania pokarmu lub napoju, sil...

Często (występują od 1 do 10 pacjentów na 100)
- zgaga,
- niestrawność,
- biegunka,
- ból brzucha i nudności.

Kefort może podrażniać przełyk, chociaż w większości przypadków można tego uniknąć przyjmując lek zgodnie z zaleceniami z niniejszej ulotki. W przypadku występujących niezbyt często objawów takich jak silny ból w klatce piersiowej, silny ból podczas przełykania pokarmu lub napoju, silne nudności lub wymioty, należy natychmiast powiadomić lekarza prowadzącego.

Inne częste działania niepożądane to wysypka, kurcze mięśni, bóle mięśni i stawów oraz bóle głowy.
Należą do nich również objawy grypopodobne (pobolewania, ból, uczucie dyskomfortu, zmęczenie), które są zazwyczaj łagodne i krótkotrwałe, i ustępują w niedługim czasie po przyjęciu pierwszej dawki. Dlatego też powinno być możliwe kontynuowanie leczenia lekiem Kefort. Jeśli objawy staną się kłopotliwe lub utrzymują się przez dłuższy czas, należy poinformować o tym swojego lekarza.

Niezbyt często (występują od 1 do 10 pacjentów na 1 000)
- zawroty głowy,
- ból pleców,
- wzdęcia z oddawaniem gazów.

Rzadko (występują od 1 do 10 pacjentów na 10 000)
- obrzęk i świąd twarzy, warg i ust.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość

Opinie o Kefort tabletki powlekane 150 mg

Dodaj opinię

Sortuj według daty dodania | oceny

Nikt jeszcze nie dodał opinii dla tego leku