Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Glucardiamid pastylki (1500 mg + 125 mg)

Znajdź informacje na temat leku

Glucardiamid pastylki (1500 mg + 125 mg) pokaż opinie (0)

Wskazania: › Osłabienie koncentracji › Osłabienie odporności › Przemęczenie

0.0
Glucardiamid pastylki (1500 mg + 125 mg)
Postać leku: pastylki    
Substancja czynna: Nicethamidum + Glucosum    
Lek dostępny bez recepty

Lek w postaci pastylek, zawiera substancję czynną niketamid, działajacy pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy. Zwiększa wrażliwość ośrodka oddechowego na dwutlenek węgla, poprawia objętość oddechową i zwiększa częstość oddechów oraz częstość uderzeń serca i ciśnienie w tętnicach płucnych, podwyższa ciśnienie krwi zwłaszcza u pacjentów z hipotensją. Glukoza służy jako źródło energii dla organizmu.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Nie należy zażywać leku GLUCARDIAMID jeśli występują:
- uczulenie na którykolwiek ze składników leku,
- tachykardia (przyspieszona akcja serca) i poważne zaburzenia rytmu serca,
- niestabilna dusznica bolesna,
- nie stosować u dzieci do 12. roku życia.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Działania niepożądane mogą objawiać się: obniżeniem progu drgawkowego, uporczywym kaszlem, skurczem oskrzeli i bólem głowy.
Do poważniejszych działań niepożądanych można zaliczyć uczynnienie objawów porfirii, charakteryzujących się napadowymi bólami brzucha, zaburzeniami neurologicznymi i psychicznymi.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.