Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Fucidin krem 20 mg/g

Znajdź informacje na temat leku

Fucidin krem 20 mg/g pokaż opinie (0)

Wskazania: › Czyraczność › Liszajec › Trądzik › Zanokcica › Zapalenie gruczołów potowych › Zapalenie mieszków włosowych

0.0
Fucidin krem 20 mg/g
Postać leku: krem    
Substancja czynna: Acidum fusidicum    
Lek dostępny na receptę

Lek w postaci kremu do stosowania na skórę, zawiera substancję czynną kwas fusydynowy, który jest antybiotykiem działającym na niektóre bakterie Gram-dodatnie, zwłaszcza na gronkowce. Stosowany do miejscowego leczenia zakażeń skóry takich jak liszajec, czyraczność, zapalenie mieszków włosowych, zapalenie gruczołów potowych, zanokcica, trądzik pospolity.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku Fucidin krem.
- jeśli pacjent na uczulenie na kwas fusydynowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Przyjęto następującą klasyfikację częstości występowania działań niepożądanych:
- bardzo częste (występują u więcej niż 1 na 10 pacjentów),
- częste (występują u więcej niż 1 na 100 pacjentów i u mniej niż 1 na 10 pacjentów),
- niezbyt częste (występują u mniej niż 1 na 100 pacjentów i u więcej niż 1 na 1000 pacjentów),- rzadkie (występują u mniej niż 1 na 1000 pacjentów i u więcej niż 1 na 10 000...

Przyjęto następującą klasyfikację częstości występowania działań niepożądanych:
- bardzo częste (występują u więcej niż 1 na 10 pacjentów),
- częste (występują u więcej niż 1 na 100 pacjentów i u mniej niż 1 na 10 pacjentów),
- niezbyt częste (występują u mniej niż 1 na 100 pacjentów i u więcej niż 1 na 1000 pacjentów),- rzadkie (występują u mniej niż 1 na 1000 pacjentów i u więcej niż 1 na 10 000 pacjentów), - bardzo rzadkie (mniej niż u 1 na 10 000 pacjentów, w tym pojedyncze przypadki).
Mogą wystąpić ciężkie działania niepożądane, jak obrzęk skóry i błon śluzowych twarzy, jamy ustnej i gardła. W przypadku ich wystąpienia należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Najczęściej występują reakcje skórne, głównie w miejscu nakładania leku.
Niezbyt często występuje wysypka, podrażnienie skóry, świąd.
Rzadko występują reakcje alergiczne, podrażnienie spojówek, zapalenie kontaktowe skóry, pokrzywka, obrzęk, obrzęk naczynioruchowy, wyprysk, obrzęk oczodołu, rumień, uczucie pieczenia skóry, uczucie palenia.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość