Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Fluxum roztwór do wstrzykiwań 3 200 j.m. aXa/0 3 ml

Znajdź informacje na temat leku

Fluxum roztwór do wstrzykiwań 3 200 j.m. aXa/0 3 ml pokaż opinie (0)

Wskazania: › Zakrzepica żył głębokich

0.0
Fluxum roztwór do wstrzykiwań 3 200 j.m. aXa/0 3 ml
Postać leku: roztwór do wstrzykiwań    
Substancja czynna: Parnaparinum natricum    
Lek dostępny na receptę

Lek w postaci roztworu do wstrzykiwań, zawiera substancję czynną parnaparynę sodową. Stosowany w zapobieganiu powstawania zakrzepicy żył głębokich w chirurgii ogólnej i ortopedii. Lek stosuje się także w terapii schorzeń żylnych o etiologii zakrzepowej.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

- Nadwrażliwość na substancję czynną.
- Trombocytopenia po podaniu produktu Fluxum w przeszłości
- Tendencja do krwawień lub krwawienie wynikające z zaburzeń hemostazy, z wyjątkiem koagulopatii ze zużycia, nie związanej z przyjmowaniem heparyny.
- Uszkodzenia narządowe z ryzykiem krwotoku (choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, retinopatie, skaza krwotoczna).
- Ostre bakteryjne zapalenie ...

- Nadwrażliwość na substancję czynną.
- Trombocytopenia po podaniu produktu Fluxum w przeszłości
- Tendencja do krwawień lub krwawienie wynikające z zaburzeń hemostazy, z wyjątkiem koagulopatii ze zużycia, nie związanej z przyjmowaniem heparyny.
- Uszkodzenia narządowe z ryzykiem krwotoku (choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, retinopatie, skaza krwotoczna).
- Ostre bakteryjne zapalenie wsierdzia (z wyjątkiem przypadków związanych z protezowaniem).
- Udar krwotoczny mózgu.
- Ciężkie nefropatie i pankreatopatie, ciężkie nadciśnienie tętnicze, ciężkie urazy czaszkowo-mózgowe w okresie pooperacyjnym.
- Stosowanie leków z grupy antagonistów witaminy K.
- U pacjentów leczonych heparyną z przyczyn innych niż profilaktyka, miejscowe znieczulenie do planowych zabiegów chirurgicznych jest przeciwwskazane.
- Przeciwwskazania względne: jednoczesne przyjmowanie tyklopidyny, salicylanów, niesteroidowych leków przeciwzapalnych lub leków przeciwpłytkowych (dipirydamol, sulfinpirazon itd.).

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane

Częstość występowania działań niepożądanych określono w następujący sposób: bardzo często (>_1/10), często (>_1/100 do <1/10), niezbyt często (>_1/1 000 do <1/100), rzadko (>l/10 000 do <1/1 000), bardzo rzadko (<1/10 000), częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych). W poszczególnych kategoriach częstości występowania działania niepożądane wymienione są wedł...

Częstość występowania działań niepożądanych określono w następujący sposób: bardzo często (>_1/10), często (>_1/100 do <1/10), niezbyt często (>_1/1 000 do <1/100), rzadko (>l/10 000 do <1/1 000), bardzo rzadko (<1/10 000), częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych). W poszczególnych kategoriach częstości występowania działania niepożądane wymienione są według malejącej ciężkości.
Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: często krwiak, krwotok, podrażnienie, ból i uczucie dyskomfortu w miejscu podania.
Zaburzenia układu immunologicznego: bardzo rzadko reakcje anafilaktyczne i anafilaktoidalne.
Urazy, zatrucia i powikłania po zabiegach: bardzo rzadko krwiaki okołordzeniowe lub zewnątrzoponowe związane z profilaktycznym stosowaniem heparyny w postaci wstrzyknięć dokanałowych, zewnątrzoponowych i lędźwiowych.
Krwiaki powodowały różnego stopnia zaburzenia neurologiczne, w tym długotrwałe lub trwałe porażenia .
Łagodne krwawienia związane były głównie z istniejącymi wcześniej czynnikami ryzyka (takimi jak zmiany organiczne i skłonność do krwawień) lub były pochodzenia jatrogennego.
Badania diagnostyczne: niezbyt często zwiększenie aktywności aminotransferaz; rzadko -trombocytopenia, niekiedy o ciężkim przebiegu.
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: rzadko martwica skóry (zwykle ograniczona do miejsca wstrzyknięcia), plamica lub nacieczone i bolesne zmiany rumieniowe w miejscu podania, zapalenie skóry, rumień, świąd, wysypka, plamica, pokrzywka.
Działania niepożttdane obserwowane po wprowadzeniu leku do obrotu
Poza przedstawionymi powyżej, po wprowadzeniu leku do obrotu obserwowano następujące działania niepożądane: bardzo rzadko i pojedyncze przypadki ból brzucha, biegunka, obrzęk warg, smoliste stolce, nudności, osłabienie, cholestatyczne zapalenie wątroby, żółtaczka, ból stawów, ból mięśni, zamroczenie, krwawienie z macicy, duszność, krwawienie z nosa, obrzęk gardła, krwawienie do jamy opłucnowej, wysypka grudkowo-plamista, uogólniony świąd, zakrzepica żył głębokich, napadowe uderzenia krwi do głowy.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość

Opinie o Fluxum roztwór do wstrzykiwań 3 200 j.m. aXa/0 3 ml

Dodaj opinię

Sortuj według daty dodania | oceny

Nikt jeszcze nie dodał opinii dla tego leku