Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Erfinazin roztwór na skórę 10 mg/g

Znajdź informacje na temat leku

Erfinazin roztwór na skórę 10 mg/g pokaż opinie (0)

Wskazania: › Grzybic skóry gładkiej › Grzybica fałdów skórnych › Grzybica stóp › Łupież pstry

0.0
Erfinazin roztwór na skórę 10 mg/g
Postać leku: roztwór na skórę    
Substancja czynna: Terbinafini hydrochloridum    
Lek dostępny bez recepty

Lek Erfinazin ma postać roztworu na skórę. Jest to lek przeciwgrzybiczy, stosowany w leczeniu zakażeń wywołanych przez grzyby chorobotwórcze. Lek ten leczy grzybice pachwin, stóp, skóry, wywołane przez wrażliwe na ten lek rodzaje grzybów.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku Erfinazin:
- Jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Może wystąpić zaczerwienienie, swędzenie lub uczucie pieczenia lub podrażnienia w miejscu podania leku.
Objawy te rzadko wymagają przerwania leczenia. Nie należy ich jednak mylić z reakcjami uczuleniowymi (alergicznymi), takimi jak: świąd, wysypka, pęcherzyki na skórze, pokrzywka. Objawy alergiczne pojawiają się bardzo rzadko, ale jeśli wystąpią, należy przerwać leczenie i skontaktować się z lekar...

Może wystąpić zaczerwienienie, swędzenie lub uczucie pieczenia lub podrażnienia w miejscu podania leku.
Objawy te rzadko wymagają przerwania leczenia. Nie należy ich jednak mylić z reakcjami uczuleniowymi (alergicznymi), takimi jak: świąd, wysypka, pęcherzyki na skórze, pokrzywka. Objawy alergiczne pojawiają się bardzo rzadko, ale jeśli wystąpią, należy przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość