Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Cardiofil tabletki 100 mg + 11 2 mg

Znajdź informacje na temat leku

Cardiofil tabletki 100 mg + 11 2 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Choroba wieńcowa › Udar mózgu › Zakrzepica naczyń wieńcowych › - Zawał serca

0.0
Cardiofil tabletki 100 mg + 11 2 mg
Postać leku: tabletki    
Substancja czynna: Acidum acetylsalicylicum + Magnesii oxidum leve    
Lek dostępny bez recepty

Lek Cardiofil ma postać tabletek. Lek ten składa się z dwóch substancji czynnych. Pierwsza z nich przeciwdziała powstawania zakrzepów i zmniejsza w ten sposób ryzyko zatkania naczyń krwionośnych. Druga substancja działa osłonowo na żołądek. Lek Cardiofil jest stosowany w leczeniu niestabilnej choroby wieńcowej, świeżego zawalu serca i w zapobieganiu powtórnemu zawałowi serca, w zapobieganiu zakrzepicy naczyń wieńcowych, po zabiegach chirurgicznych lub interwencyjnych na naczyniach oraz po przebytym udarze niedokrwiennym mózgu.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Nie należy stosować leku Cardiofil, jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, skaza krwotoczna czy astma oskrzelowa.
Przeciwwskazaniem do stosowania leku Cardiofil jest III trymestr ciąży, stosowanie przez kobiety karmiące piersią oraz stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat w przebiegu choroby wirusowej (szczególnie grypa i ospa wietrzna).
Zachować szczególną ostroż...

Nie należy stosować leku Cardiofil, jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, skaza krwotoczna czy astma oskrzelowa.
Przeciwwskazaniem do stosowania leku Cardiofil jest III trymestr ciąży, stosowanie przez kobiety karmiące piersią oraz stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat w przebiegu choroby wirusowej (szczególnie grypa i ospa wietrzna).
Zachować szczególną ostrożność stosując lek Cardiofil
Jeśli u pacjenta występuje uczulenie na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne. Ponadto, jeżeli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy oraz stany zapalne przewodu pokarmowego lub choroby krwi tj. hemofilia, skaza krwotoczna.
Pacjenci z astmą oskrzelową, przewlekłymi schorzeniami układu oddechowego, gorączką sienną lub obrzękiem błony śluzowej nosa mogą reagować na leki zawierające kwas acetylosalicylowy i inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych napadami astmy, ograniczonym obrzękiem skóry i błony śluzowej lub pokrzywką częściej niż inni pacjenci.
Kwas acetylosalicylowy może utrudniać zajście w ciążę. Jeżeli pacjentka planuje zajście w ciążę lub ma problemy z zajściem w ciążę, powinna o tym poinformować lekarza.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane


Zaburzenia żołądka i jelit
W związku z tym, że Cardiofil zawiera tlenek magnezu, który działa osłaniająco na śluzówkę rzadko w trakcie przyjmowania leku występują: bóle brzucha, zgaga, nudności, wymioty oraz niewielkie krwawienia z przewodu pokarmowego (fusowate wymioty, smoliste stolce), które mogą prowadzić do niedokrwistości z niedoboru żelaza. Czasami może dochodzić do rozwoju owrzodzeń błony...


Zaburzenia żołądka i jelit
W związku z tym, że Cardiofil zawiera tlenek magnezu, który działa osłaniająco na śluzówkę rzadko w trakcie przyjmowania leku występują: bóle brzucha, zgaga, nudności, wymioty oraz niewielkie krwawienia z przewodu pokarmowego (fusowate wymioty, smoliste stolce), które mogą prowadzić do niedokrwistości z niedoboru żelaza. Czasami może dochodzić do rozwoju owrzodzeń błony śluzowej żołądka lub dwunastnicy z krwawieniem i perforacją. Jeżeli wystąpią czarne, smoliste stolce należy odstawić lek i zgłosić się do lekarza. W pojedynczych przypadkach opisywano zaburzenia czynności wątroby (zwiększenie aktywności aminotransferaz we krwi) i hipoglikemię.
Zaburzenia układu nerwowego
Mogą wystąpić zawroty głowy, szum w uszach, które zazwyczaj są objawem przedawkowania.
Zaburzenia serca i zaburzenia naczyniowe
Podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego może wystąpić zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia, czasu protrombinowego, trombocytopenia (zmniejszenie ilości płytek krwi).
Zaburzenia wątroby i nerek
Przy długotrwałym stosowaniu może dojść do martwicy brodawek nerkowych i (lub) miąższowego zapalenia nerek. Zaburzenia układu immunologicznego
Sporadycznie dochodzi do reakcji nadwrażliwości w postaci np. napadów duszności lub reakcji skórnych. Może wystąpić wysypka, reakcje nadwrażliwości tj. pokrzywka, skurcz oskrzeli, obrzęk naczynioruchowy. W przypadku wystąpienia powyższych działań niepożądanych należy odstawić Cardiofil i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość