Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach ABE płyn na skórę (111 25 mg + 89 mg)/g

Znajdź informacje na temat leku

ABE płyn na skórę (111 25 mg + 89 mg)/g pokaż opinie (0)

Wskazania: › Odciski › Rogowacenie naskórka

0.0
ABE płyn na skórę (111 25 mg + 89 mg)/g
Postać leku: płyn na skórę    
Substancja czynna: Acidum lacticum + Acidum salicylicum    
Lek dostępny bez recepty

Lek ABE to płyn do stosowania na skórę. Służy do usuwania odcisków i zrogowaciałej skóry. Zawiera kwas salicylowy i kwas mlekowy. Kwas salicylowy zmiękcza i rozpulchnia zrogowaciały naskórek, a kwas mlekowy niszczy zrogowaciałą warstwę skóry. Lek ABE to preparat na odciski. Służy do usuwania odcisków i zrogowaciałej skóry.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Leku ABE nie należy stosować:
- w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą,
- na podrażnioną, zakażoną lub zmienioną zapalnie skórę,
- u pacjentów z cukrzycą - osoby chore na cukrzycę nie mogą stosować tego leku bez skontaktowania się z lekarzem,
- w okresie ciąży i karmienia piersią,
- u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

W obrębie skóry otaczającej może wystąpić pieczenie i nadżerki pozostawiające przemijające przebarwienia. W przypadku wystąpienia rozległego zaczerwienienia w obrębie otaczającej skóry, lub innych działań niepożądanych należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.