Strona głównaZdrowieSzybki 30-minutowy spacer lepszy dla odchudzania niż siłownia?

Szybki 30-minutowy spacer lepszy dla odchudzania niż siłownia?

Badania uczonych z London School of Economics wykazały, że ci, którzy poświęcają na energiczne spacery 30 minut dziennie, mają większe szanse na schudnięcie niż ci, którzy chodzą na siłownię.
Spacer lepszy niż siłownia? jest polecany jako powszechnie dostępny i bardzo pomocny w ochronie przed wieloma dolegliwościami. Szybkie chodzenie zaś może być też pomocne w odchudzaniu. Chodzenie uznawano za trening, jeśli podnosiło tętno i sprawiało, że ludzie lekko się pocili.

Zgodnie z oczekiwaniami autorów badań, ludzie, którzy energicznie spacerowali przez pół godziny przez pięć dni w tygodniu, cechowali się niższym niż ci, którzy byli mniej aktywni. Co więcej, kobiety i osoby obojga płci powyżej 50 roku życia odnaczali się najwyższym prawdopodobieństwem niższej wagi. Taki chód był również związany z mniejszym obwodem pasa.

Nie te wyniki jednak zdziwiły uczonych. Okazało się, że ludzie, którzy regularnie chodzili na szybkie spacery, częściej cechowali się niższą wagą niż ci, którzy wykonywali takie energiczne ćwiczenia, jak trening na siłowni, czy .

- Potrzeba czasu, aby udać się na siłownię, natomiast jeśli chodzi o spacery, wystarczy wyjść i skręcić w prawo kręcąc się po okolicy - mówi dr Grace Lordan, wspołautorka badań. - Następną rzeczą jest koszt. Za siłownię trzeba płacić - dodaje.

Aby spacery były istotnie korzystne, muszą być energiczne. - Twoja twarz jest czerwona i delikatnie się pocisz, brak ci tchu i trudno ci mówić do osoby obok - wyjaśnia naturę szybkiego chodu dr Lordan.

Nie chodzi o pójście na leniwe spacery po parku, chód musi przyspieszać oddech. Przy chodzeniu łatwiej nam wiedzieć, że robimy to energicznie, ponieważ widzimy oznaki tego. Podczas treningów w siłowni częściej potrzebna jest profesjonalna asysta, by mieć pewność, że poprawnie wykonuje się ćwiczenia. Trudniej jest więc osiągnać cel umiarkowanej i energicznej aktywności, która skutkuje poceniem się i niemal brakiem tchu - wyjaśnia dr Lordan.

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Aktywni 50+
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy