Strona głównaZdrowieKoncentruj się na tym co jesz - tak można lepiej kontrolować swoją dietę

Koncentruj się na tym co jesz - tak można lepiej kontrolować swoją dietę

Osoby dbające o swoją dietę powinny zwracać szczególną uwagę na ilość niezdrowych produktów w jadłospisie, ale mogą się zrelaksować, jeśli chodzi o zdrowsze opcje.
Koncentruj się na tym co jesz - tak można lepiej kontrolować swoją dietę [fot. NoName_13 from Pixabay]
- Jakkolwiek samokontrola jest zwykle postrzegana jako walka między siłą woli a pragnieniami, ludzie nie mogą całkowicie polegać na tej pierwszej, aby kontrolować swoje jedzenie. Muszą także stwarzać sytuacje, które sprawią, że stracą zainteresowanie określonymi daniami. Jednym ze sposobów jest lepsze monitorowanie wielkości i ilości produktów niedietetycznych - mówi Joseph P. Redden u Uniwersytetu Minnesoty.

Niektórzy potrafią wykazać się dużą samokontrolą, jeśli chodzi o swoją dietę, podczas gdy miliony innych nie mogą powstrzymać się od nadmiernego niezdrową żywnością, taką jak ciasteczka i inne . Czy ci pierwsi mają większą siłę woli? A może po prostu szybciej uzyskują ?

W serii testów odkryto, że ludzie, którzy skutecznie kontrolują swoją dietę, jedzą mniej niezdrowej żywności, ponieważ szybciej czują się syci.

W jednym z badań grupę konsumentów poproszono o zjedzenie zdrowej lub niezdrowej . Część uczestników poproszono też o policzenie, ile razy przełykali kęsy serwowanego im produktu.

Jak się okazało, ci, którzy liczyli, ile razy przełykali, byli szybciej byli usatysfakcjonowani, nawet jeśli poza tym mieli niski poziom samokontroli.

- Osoby na diecie powinny skupiać się na ilości niezdrowych posiłków, ale nie na ilości zdrowej żywności. Monitorowanie tej ostatniej może w rzeczywistości przynieść efekt przeciwny do zamierzonego. Sekretem sukcesu jest wiedza, kiedy dozorować swoje odżywianie - mówią autorzy.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Pola Nadziei
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy