Strona głównaZdrowieJakie mięso warto jeść?

Jakie mięso warto jeść?

Zdrowa dieta to przede wszystkim taka, która dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Układając swój jadłospis zwróć uwagę na różnorodność, zasada ta dotyczy także mięsa. Jego odmiany różnią się min. kalorycznością i zawartością substancji odżywczych.
Jeśli dbasz o zdrowie i smukłą sylwetkę unikaj wieprzowiny, zawiera ona dużo tłuszczu i cholesterolu. Wybieraj drób, cielęcinę lub wołowinę.

Wprawdzie mięso drobiowe jest mniej kaloryczne niż pozostałe, jednak jego rodzaje różnią się między sobą. Jeśli masz do wyboru kaczkę lub indyka, wybierz to drugie danie. Jedząc kurczaka wybieraj piersi, są one najmniej kaloryczne a przy tym bogate w białko. Zrezygnuj z jedzenia skóry, tuż pod nią znajduje się tłuszcz, unikaj też podrobów.

Nie mniej ważne od rodzaju mięsa jest to, w jaki sposób je przyrządzimy. Zamiast smażonych lub pieczonych z dodatkiem tłuszczu, wybieraj potrawy gotowane lub opiekane bez tłuszczu. Przygotowując kotlety ogranicz ilość panierki oraz tłuszczu, możesz w ten sposób zaoszczędzić nawet 200 kalorii. Zwróć także uwagę na zawartość konserwantów, pamiętaj, że tego typu substancje mogą powodować alergie.

Najsmaczniejsze jest mięso świeże, możesz je jednak przechowywać w zamrażarce, pamiętaj aby wystrzegać się kilkukrotnego zamrażania jednej porcji.

Marta Wasiak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Tagi: mięso, drób, dieta

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Kobiety.net.pl
  • Hospicja.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy