Strona głównaZdrowieJak zmiany w stylu życia wpływają na wagę

Jak zmiany w stylu życia wpływają na wagę

Styczeń to taki okres w roku, kiedy siłownie się zapełniają nowymi i powracającymi członkami zdecydowanymi na poprawę sylwetki. Wielu chce spróbować kursów Zumby czy spinningu. Następuje też zmiana w strukturze zakupów artykułów żywnościowych - nasze koszyki częściej zapełniają się warzywami i owocami, a nie chipsami i ciastkami. Co jednak zrobić, by te modyfikacje były trwałe?
Jak zmiany w stylu życia wpływają na wagę Nie ma złotej zasady umożliwiającej trzymanie się wprowadzonych wraz z Nowym Rokiem postanowień co do . Jasno określony cel jednak i wiedza dotycząca możliwości pozbycia się nadmiaru kilogramów jest bardzo pomocna.

Oto kilka porad:
  • nie rezygnuj ze . Badania codzienne jedzenie śniadań pomaga schudnąć i utrzymać nową wagę;
  • zapisuj swoje posiłki; taki dietetyczny dziennik otworzy oczy na to ile naprawdę zjada się w ciągu dnia. Ludzie, którzy odnotowują swoje powszednie menu, spożywają średnio 15 proc. Jedzenia mniej w porównaniu do pozostałych;
  • idź na ; osoby prowadzące siedzący tryb żucia robią około 3 tysięcy kroków dziennie. Dodanie kolejnych 3 tysięcy kroków pomoże utrzymać aktualną masę ciała, a zwiększenie tej liczby do ponad 10 tysięcy, pomoże w odchudzaniu;
  • zwróć uwagę na rozmiary serwowanych porcji; poleca się posiłki podawane na średniej wielkości talerzach (o średnicy do 20 cm), większa zastawa skłania do nakładania sobie większych ilości jedzenia; warto też pamiętać o jakości „zestawu" - połowę talerza należy wypełnić kolorowymi warzywami;
  • waż się przynajmniej raz w tygodniu; to pozwoli na dostrzeżenie drobnych zmian i wzmocni motywację;
  • nie bądź dla siebie zbyt surowy/a; zakazany owoc najlepiej smakuje - w przypadku osób na diecie dotyczy to raczej ciast, ciastek, czy ulubionych dań mięsnych. Nie ma sensu za wszelką cenę unikać tych potraw, bo w końcu ochota na małe co nieco przerodzi się w przemożną chęć pochłonięcia całego zestawu potraw „niedozwolonych".

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Aktywni 50+
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • EWST.pl
  • Oferty pracy