Strona głównaZdrowieIlość snu a ryzyko chorób serca

Ilość snu a ryzyko chorób serca

Mniej lub więcej niż siedem godzin snu na dobę zwiększa ryzyko chorób serca. Nowe badania wykazały, że potrzebna nam ilość snu w cyklu dobowym wynosi około siedem godzin, wspomniany czas obejmuje również drzemki. Badania wskazują też, że możemy łatwo zwiększyć ryzyko chorób serca, jeśli śpimy dłużej lub krócej niż rekomendowane siedem godzin.
Ludzie, którzy śpią mniej niż pięć godzin dziennie, wliczając w to drzemki, są dwa razy bardziej narażeni na ryzyko rozwoju chorób serca, takich jak dławica piersiowa, choroba niedokrwienna serca, zawał serca lub udar, wynika z raportów badań przeprowadzonych przez uczonych z opublikowanych West Virginia University opublikowanych w dzienniku "Sleep".

Odpowiednia higiena snu ma znaczący wpływ na nasze zdrowie i jakość życia. - Dodatkowa godzina lub dwie snu rankiem po okresie zaburzeń snu daje istotne korzyści dla odzyskania adekwatnej czujności i atencji - mówi David Dinges, który zajmuje się chronobiologią na University of Pennsylvania.

Badania wykazały również, że osoby, które spały ponad siedem godzin na dobę, wliczając w to drzemki, były półtora raza bardziej narażone na rozwój chorób serca, niż nawet ci, którzy spali znacznie mniej niż polecany czas. Osoby poniżej 60 roku były trzy razy bardziej narażone na choroby serca, jeśli spały pięć godzin w stosunku do uczestników, którzy spali wymagane siedem godzin.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy