Strona głównaZdrowieCynamon pomoże w walce z otyłością

Cynamon pomoże w walce z otyłością

Uczeni z Uniwersytetu Michigan i Uniwersytetu Środkowo-Południowego w Changsha odkryli, że cynamon może być pomocny w walce z nadmiarem kilogramów.
Cynamon pomoże w walce z otyłością [Fot. maxsol7 - Fotolia.com] Korzyści z jedzenia w przypisywane są aldehydowi cynamonowemu, składnikowi, który nadaje tej przyprawie charakterystyczny smak.

Dotychczasowe testy na myszach dowiodły, że aldehyd cynamonowy może chronić myszy przed otyłością i hiperglikemią. Teraz jednak postanowiono zweryfikować, w jaki sposób cynamon może pomóc w przeciwdziałaniu nadmiernemu gromadzeniu tkanki tłuszczowej u ludzi. Badacze sprawdzili, jakie efekty daje zastosowanie aldehydu cynamonowego na niektóre komórki tłuszczowe. Okazało się, że wspomniany związek ma wpływa na , mówią badacze.

Okazało się, że opisywana substancja może poprawić przemianę materii u ludzi, działając bezpośrednio na komórki tłuszczowe. Cynamon spalił tłuszcz w procesie zwanym termogenezą, który polega na przekształceniu energii w ciepło. Zauważono, że w adipocytach (komórkach tłuszczowych) zwiększyła się ekspresja kilku genów i enzymów, które poprawiają metabolizm lipidów. Ustalono również, że zwiększyła się grupa pewnych białek metabolicznych zaangażowanych w termogenezę.

Dzięki stymulowaniu komórek tłuszczowych do aktywacji termogenezy, zawarty w związek, skutkował spalaniem tłuszczu i pomógł zapobiec gromadzeniu się masy. Autorzy mają nadzieję, że ich odkrycia pomogą opracować nowe, nieinwazyjne sposoby leczenia .

O badaniach napisano w magazynie Metabolism.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Kobiety.net.pl
  • Kosciol.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy