Strona głównaZdrowieChcesz przejść na dietę? Jesień jest na to najlepszym czasem

Chcesz przejść na dietę? Jesień jest na to najlepszym czasem

Jeśli masz w planach odchudzanie, nie zwlekaj z dietą - jesienią łatwiej będzie osiągnąć cel.
Chcesz przejść na dietę? Jesień jest na to najlepszym czasem [Dynia faszerowana, © ld1976 - Fotolia.com] może być efektywniejsza, jeśli proces zrzucania dodatkowych kilogramów nagromadzonych latem rozpoczniemy jesienią, mówią uczeni z Uniwersytetu Cornell w Ithace oraz Uniwersytetu Technologicznego w Tampere.

Jak zauważają badacze podczas jesiennych miesięcy ludzie zwykle ważą mniej niż w pozostałej części roku. Uczeni przez dwanaście miesiecy monitorowali zmiany w wadze niemal trzech tysięcy osób. Robili to dzięki urządzeniu, które przesyłało dane z domowej z wagi do Internetu przez Wi-Fi za każdym razem, gdy uczestnicy się ważyli - pomiar rejestrowano automatycznie.

W badaniu wzięły udział osoby z różnych krajów (z USA, Niemiec oraz Japonii), w których dominują różne tradycje, w tym także tendencje do w określonych sezonach. Okazało się, że Niemcy gromadzą więcej kilogramów na Wielkanoc, a Japończycy podczas „złotego tygodnia" w kwietniu.

Analiza wykazała, że zima to pora roku, kiedy mieszkańcy wspomnianych trzech krajów mają tendencję do przybierania na wadze - od Świąt Bożego Narodzenia i Święta Trzech Króli. W czasie Gwiazdki Amerykanie zyskują średnio 0,6 kg do 0,8 kg, Niemcy i Japończycy - ok. pół kilograma. Jak sądzą autorzy, jesień może być najlepszym czasem na , zmniejszenie wagi w tym czasie stanowi przeciwwagę dla dodatkowych kilogramów zyskiwanych w późniejszych miesiącach.

Badacze odkryli, że zwiększona w okresie Bożego Narodzenia waga utrzymuje się co najmniej do Wielkanocy. Jesienią z kolei - wbrew przekonaniu o „gromadzeniu tłuszczu" na zimę - najłatwiej jest powalczyć o ładniejszą sylwetkę.

Wyniki badań są dostępne w magazynie New England Journal of Medicine.

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć