Strona głównaZdrowieZdrowe odchudzanie - nie zapomnij o migdałach

Zdrowe odchudzanie - nie zapomnij o migdałach

Jeśli ktoś chce schudnąć, często rezygnuje z orzechów. Jakkolwiek bowiem orzechy zawierają dużo białka, są jednocześnie bogate w tłuszcze, co często sprawia, że osoby chcące zrzucić kilka kilogramów wykreślają je ze swojego menu. Jednak badania przeprowadzone na Uniwersytecie Południowej Australii pokazują, że można jeść np. migdały i schudnąć.
Zdrowe odchudzanie - nie zapomnij o migdałach [fot. Steve Buissinne from Pixabay]
Jak pokazują testy, włączenie migdałów do diety o obniżonej wartości energetycznej nie tylko pomogło ludziom , ale także poprawiło ich .

Sprawdzając wpływ diet o obniżonej wartości energetycznej, uzupełnionych migdałami kalifornijskimi lub przekąskami bogatymi w węglowodany, naukowcy odkryli, że obydwa sposoby odżywiania się skutecznie zmniejszyły masę ciała o około 7 kg.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia na całym świecie ponad 1,9 miliarda dorosłych ma nadwagę, z czego 650 milionów cierpi z powodu .

Orzechy mogą wspomagać zdrową dietę w kontrolowaniu masy ciała i zdrowiu kardiometabolicznym. - , podobnie jak migdały, są świetną przekąską. Są bogate w białko, błonnik oraz mnóstwo witamin i minerałów, ale równocześnie mają wysoką zawartość tłuszczu, co niektórzy wiążą ze zwiększoną masą ciała - mówi dr Sharayah Carter, współautorka badań.

- Orzechy zawierają tłuszcze nienasycone (czyli zdrowe tłuszcze), które mogą poprawić poziom cholesterolu we krwi, złagodzić stany zapalne i poprawić zdrowie serca - wskazuje dr Carter.

- Oceniliśmy wpływ diety wzbogaconej w migdały w połączeniu i diety bez orzechów, aby określić jakikolwiek wpływ na wagę i wyniki kardiometaboliczne. Zarówno jedna, jak i druga spowodowały redukcję masy ciała o około 9,3 proc. w trakcie badania - wyjaśnia dr Carter.

- Jednak diety wzbogacone w migdały wykazały również istotne zmiany w niektórych wysoce aterogennych (miażdżycowych) lipoproteinach, co w dłuższej perspektywie może prowadzić do poprawy zdrowia kardiometabolicznego. Dodatkową zaletą orzechów jest to, że sprawiają, że ludzie dłużej czują się syci, co zawsze jest zaletą, gdy próbuje się kontrolować wagę - podkreśla dr Carter.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Miażdżyca - cholesterol - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Miażdżyca naczyń to przewlekła choroba prowadząca do stwardnienia tętnic. Na pojawienie się miażdżycy wpływają różne czynniki, powodowana jest nieodpowiednim sposobem odżywiania się, paleniem papierosów, otyłością, brakiem aktywności fizycznej, stresem. czytaj dalej »


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć