Strona głównaZdrowie5 mitów na temat zdrowego stylu życia - sprawdź, czy popełniasz te błędy

5 mitów na temat zdrowego stylu życia - sprawdź, czy popełniasz te błędy

Co do niektórych zachowań czy nawyków panuje powszechne przekonanie, że są pomocne w zachowaniu dobrego zdrowia, tymczasem wcale nie dają pozytywnych skutków, a nawet mogą wyrządzić szkody twojemu organizmowi. Przejrzyj poniższą listę i sprawdź, czy nie dotyczy to ciebie.
Odsypianie
© stadtratte - Fotolia.com
Nie jest możliwe. Mylisz się, jeśli sądzisz, że da się „odespać" w weekend. Nie można bez uszczerbku na samopoczuciu czy wydajności organizmu skracać sen w ciągu tygodnia, a potem przywrócić normalny rytm funkcjonowania w sobotę i niedzielę. Człowiek potrzebuje siedmiu do ośmiu godzin na dobę i nie jest w stanie „zmagazynować" odpoczynku, dlatego warto regularnie się wysypiać.
 
Strony : 1 2 3 4 5

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Hospicja.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X