Strona głównaZdrowie5 mitów na temat zdrowego stylu życia - sprawdź, czy popełniasz te błędy

5 mitów na temat zdrowego stylu życia - sprawdź, czy popełniasz te błędy

Co do niektórych zachowań czy nawyków panuje powszechne przekonanie, że są pomocne w zachowaniu dobrego zdrowia, tymczasem wcale nie dają pozytywnych skutków, a nawet mogą wyrządzić szkody twojemu organizmowi. Przejrzyj poniższą listę i sprawdź, czy nie dotyczy to ciebie.
Odsypianie
© stadtratte - Fotolia.com
Nie jest możliwe. Mylisz się, jeśli sądzisz, że da się „odespać" w weekend. Nie można bez uszczerbku na samopoczuciu czy wydajności organizmu skracać sen w ciągu tygodnia, a potem przywrócić normalny rytm funkcjonowania w sobotę i niedzielę. Człowiek potrzebuje siedmiu do ośmiu godzin na dobę i nie jest w stanie „zmagazynować" odpoczynku, dlatego warto regularnie się wysypiać.
 
Strony : 1 2 3 4 5

Przeczytaj także


Alergia / Alergie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Alergia to choroba wywoływana reakcją układu odpornościowego na określone substancje, na przykład pyłki, kurz, jad pszczeli, czy sierść zwierząt domowych. Choroby wywołane przez alergeny stały się bardzo częstym zjawiskiem w ciągu ostatniego półwiecza. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Akademia Pełni Życia
  • Kosciol.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy