Porady - pytania i odpowiedzi

2014-01-14 20:33 autor: Paula100

11 260 odsłon

Cukrzyca - czy wpływa na samopoczucie chorego?

Mam cukrzycę II juz od ponad 10 lat. Nie jestem zdolna do zbalansowania poziomu cukru. Przyjmuje tabletki. Lekarz chce podniesc dozę i to mi sie nie podoba. Nigdy nie bylam swiadoma ze cukrzyca moze wpluwac na moj nastroj i samopoczucie. Obecnie coraz bardziej zauwazam ze sie zle czuje, cos podobnego do depresji. czy ktos mogl by mi pomoc wyjasnieniem. Z gory dziekuje.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-01-14 23:13 autor odpowiedzi: Tjall

    Też mnie ciekawi ta kwestia, ale przy cukrzycy typu 1.

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-01-15 23:49 autor odpowiedzi: loczek855

    Cukrzyca wpływa na stan psychiczny,jest to choroba uwarunkowana takze w móżgu - czyli ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie niezależnie od typu. Zawsze jest męcząca znią trzeba nauczyć się życ i zawsze trzeba być zabezpieczonym

    Paula100 skomentował/a odpowiedź 2014-02-02 19:42

    jest mi bardzo ciezko. zle sie czuje i nie wiem dokladnie czy to z powodu cukrzycy.

    Oceń odpowiedź 4 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-01-17 23:29 autor odpowiedzi: Eska1954

    Leczenie cukrzycy wspomaga ruch,spacer,nordic walkink.Mój partner ma cukrzycę i kiedy mimo przyjmowania leków cukier jest za wysoki,bierzemy kije i trasa 3km,po powrocie cukier ok.

    Oceń odpowiedź 1 9

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-02-01 01:31 autor odpowiedzi: Izabelka.p25

    Osoby z cukrzycą mają skłonność do wahać nastrojów. Za ten stan rzeczy odpowiadają zwrosty lub spadki poziomu cukru we krwi. Choroba może mieć wpływ na styl życia, relację z innymi, hobby czy pracę. Możemy czuć się obciążeni psychicznie np. robieniem zastrzyków, kontrolowaniu poziomu cukru- czujemy, że musimy kontrolować się- nie kiedy rodzi to poczucie niesprawiedliwości losu.

    Paula100 skomentował/a odpowiedź 2014-02-02 19:41

    Bardzo ciekawe spostszerzenie: zwrosty lub spadki poziomu cukru we krwi odpowiadaja za wahanie nastrojow. Prosze cos jeszcze na ten temat napisac. czuje stale zmiane nastroju. przeciez nie wiem jaki na dany moment mam poziom cukru w krwi. Natomiast nie mam tego negatywnego poczucia kontrolowania. to mnie nie obciaza (pomiar poziomu cukru - robie to z przyjemnoscia). Czy nastroje sa nieunieknione? jak mozna sobie z tym pomoc? z gory dziekuje.

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-02-11 01:06 autor odpowiedzi: LECHO

    Cukrzyca jest chorobą, na którą trzeba mieć czujność. Zawsze i wszędzie trzeba być ewentualnie przygotowanym na zwyżki lub braki cukru we krwi. Jest to męcząca dolegliwość- z tym naprawdę trzeba nauczyć się żyć. Tutaj dieta jest podstawą- i ma się rzeczywiście różne nastroje przez tą chorobę, jednak zawsze w podświadomości jest fakt, że ta cukrzyca jest, że drzemie w środku- jakoś trzeba się nie dać i z tymi wahaniami nastroju żyć.

    Paula100 skomentował/a odpowiedź 2014-03-24 09:23

    Dziekuje. To jest prawda. Czy pani/pan jest znajomy z ta choroba osobiscie. Jak zyc z tym?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-02-11 12:01 autor odpowiedzi: Paula100

    Dziekuje. To jest prawda. Czy pani/pan jest znajomy z ta choroba osobiscie. Jak zyc z tym?

    Oceń odpowiedź 1 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2016-06-10 21:41 autor odpowiedzi: babciela

    Mozna i trzeba żyć- ponad 3 miliony Polakow cierpi na te chorobę. Przy niskim i - tez wysokim poziomie cukru moga wystapić niewielkie ogniska niedokrwienia w mozgu- ale nie jest to warunek sine qua non depresji- ja szukałabym w zupelnie innym podłożu. Pozdrawiam

    Oceń odpowiedź 0 2

    skomentuj | odpowiedz

  • 2016-10-12 09:30 autor odpowiedzi: angru46

    Nie podaje Pani wieku. spacery dobrze robia , diety trzeba przestrzegac, nic tłustego ,smażonego,słodkiego. trzeba się dostosowac do diety dla cukrzyków, nie samymi tabletkami utrzyma Pani poziom cukru,Trzeba sobie niektórych przyjemności odmówić choć kuszą.  Trzeba oczyścic jelita ze złogów stosując nasiona Ostropesu. Babki. Opis stosowania jest w internecie Wtedy powróci do Pani dawny wigor i uśmiech na twarzy.Powodzenia

    Oceń odpowiedź 0 2

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Dodano 2013-11-11 11:37 przez dabb

    Czy można trwale wyleczyć się z cukrzycy

    Czy ktoś próbował wyleczyć się z cukrzycy? Podobno odpowiednia dieta może wyleczyć cukrzycę typu I i II.
    "Naukowcy z Uniwersytetu w Newcastle zaordynowali 11 pacjentom, u których w ciągu ostatnich czterech lat zdiagnozowano cukrzycę II typu, 8-tygodniową rygorystyczną dietę. Dzienna racja zawierała ...

    kategoria: Choroby, Objawy, Leczenie

  • Dodano 2013-09-21 00:10 przez Jerzyna

    Czy półpasiec jest zaraźliwy?

    Bratowa zachorowała na półpasiec, nie wiem czy  z żoną możemy ją odwiedzić. Czy półpasiec jest chorobą zaraźliwą?

    kategoria: Choroby, Objawy, Leczenie

  • Dodano 2013-07-08 20:42 przez Hela1056

    Cukrzyca a zaparcia

    W czasie złej pogody mąż nie może wyjść do ogrodu....brak  ruchu powoduje zaparcia.Czy mogę mu podać błonnik w tabletkach. Jest po 3 udarach a od marca bierze  dodatkowo leki na cukrzycę. Cukier w normie,dieta cukrzycowa.....a zaparcia są u niego dużym problemem. Co moge zrobić aby pomóc.
    Pozdrawiam...

    kategoria: Choroby, Objawy, Leczenie

  • Dodano 2013-07-05 12:40 przez jacopo2013

    Czy to cukrzyca?

    Dzień dobry od pewnego czasu mam smak słodkiej śliny czy to ma związek z cukrzycą? dodam ze jestem karmiącą piersią matką i mam często ochotę na słodkie, ale odkąd mam słodką ślinę zaprzestałam jeść słodycze, czyżbym miała cukrzyce? czy ktoś może mi odpowiedzieć proszę?!

    kategoria: Choroby, Objawy, Leczenie

  • Dodano 2014-02-11 12:04 przez Paula100

    lekarstwa na cukrzyce

    przez wiele lat uzywalam 2 rodzaje tabletekL glukorait i glukofaz. ostatnio lekarz mowi ze glukorait jest niedobrym lekiem wiec dala mi probowac inne. Nawet robic zastrzyk wiskoza. to mi nie odpowiada. czy ktos moze wiedziec o innej tabletce zamiast glukorait?

    kategoria: Choroby, Objawy, Leczenie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Mój profil

Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Choroby, Objawy, Leczenie

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania



  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X