Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Thyrosan tabletki 50 mg

Znajdź informacje na temat leku

Thyrosan tabletki 50 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Choroba Basedowa › Choroby tarczycy › Nadczynność tarczycy › Przełom tarczycowy

0.0
Thyrosan tabletki 50 mg
Postać leku: tabletki    
Substancja czynna: Propylthiouracilum    
Lek dostępny na receptę

Thyrosan to lek zawierający propylotiouracyl, substanację o właściwościach hamujących produkowanie hormonów w tarczycy. Thyrosan stosowany jest w leczeniu nadczynności tarczycy i innymi chorobami związanymi z tym gruczołem, oraz przed operacjami na tarczycy.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku Thyrosan
- Jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną, pochodne tiouracylu lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
- Jeśli u pacjenta występuje niewydolność wątroby.
- Jeśli pacjent ma nadczynność z wolem zamostkowym, zwłaszcza przy współistnieniu ucisku na tarczycę.
- Jeśli u pacjenta występują zmiany w wynikach badania krwi.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Niezbyt częste działania niepożądane
Bóle i zawroty głowy, gorączka, ból gardła, mrowienia odczuwane w obrębie rąk i nóg, wysypka, świąd, pokrzywka oraz zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, takie jak nudności, wymioty, brak łaknienia i biegunka.
Niektóre działania niepożądane ujawniają się wyłącznie w wynikach badania krwi. Do działań tych należy zmniejszenie liczby niektórych rodzajów kom...

Niezbyt częste działania niepożądane
Bóle i zawroty głowy, gorączka, ból gardła, mrowienia odczuwane w obrębie rąk i nóg, wysypka, świąd, pokrzywka oraz zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, takie jak nudności, wymioty, brak łaknienia i biegunka.
Niektóre działania niepożądane ujawniają się wyłącznie w wynikach badania krwi. Do działań tych należy zmniejszenie liczby niektórych rodzajów komórek krwi, które może być przyczyną pogorszenia samopoczucia (osłabienie, zmęczenie).

Rzadkie działania niepożądane Zaburzenia widzenia, słuchu, uszkodzenie wątroby, zażółcenie skóry i oczu (żółtaczka).

Zmiany czynności wątroby mogą objawiać się zwiększeniem aktywności enzymów wątrobowych oraz zwiększeniem stężenia bilirubiny w surowicy.

Bardzo rzadkie działania niepożądane
Bóle stawów, zapalenie stawów, wypadanie włosów oraz przedwczesne dojrzewanie płciowe Działania niepożądane o nieznanej częstości
Zapalenie wątroby, niewydolność wątroby

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość