Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Sintrom tabletki 4 mg

Znajdź informacje na temat leku

Sintrom tabletki 4 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Miażdżyca tętnic › Zakrzepica › Zapobieganie tworzeniu się zakrzepów

0.0
Sintrom tabletki 4 mg
Postać leku: tabletki    
Substancja czynna: Acenocoumarolum    
Lek dostępny na receptę

Sintrom jest lekiem o właściwościach przeciw- zakrzepowych. Zmniejsza on zdolność krwi do krzepnięcia, zapobiegaja tworzeniu się zakrzepów w naczyniach krwionośnych. Lek Sintrom używany jest w leczeniu i zapobieganiu chorobom zakrzepowo - zatorowym.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku Sintrom:
- Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na acenokumarol i podobne pochodne kumaryny lub którykolwiek z pozostałych składników leku wymienionych na końcu tej ulotki. W takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem, zanim zastosuje się lek Sintrom. W razie niepewności, których leków należy unikać, należy zapytać lekarza lub farmaceutę.
- Jeśli pacjent jest ...

Kiedy nie stosować leku Sintrom:
- Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na acenokumarol i podobne pochodne kumaryny lub którykolwiek z pozostałych składników leku wymienionych na końcu tej ulotki. W takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem, zanim zastosuje się lek Sintrom. W razie niepewności, których leków należy unikać, należy zapytać lekarza lub farmaceutę.
- Jeśli pacjent jest niezdolny do współpracy (np. nienadzorowani pacjenci w podeszłym wieku,
alkoholicy i pacjenci z zaburzeniami psychicznymi).
- Jeśli u pacjenta występują skazy krwotoczne wrodzone i nabyte (hemofilia).
- na krótko po operacji chirurgicznej oczu, ośrodkowego układu nerwowego, zabiegu dentystycznym, a także po zabiegach chirurgicznych obejmujących płuca, gruczoł krokowy, macicę, wiążących się z dużą utratą krwi lub na krótko przed operacją, kiedy spodziewana jest duża utrata krwi.
- Jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwotoki z przewodu pokarmowego, mózgu lub płuc.
- Jeśli u pacjenta występuje ostre zakażenie lub stany zapalne w obrębie serca, wysięk osierdziowy.
- Jeśli pacjent ma niekontrolowane nadciśnienie tętnicze krwi.
- Jeśli pacjent ma ciężąa chorobę wątroby lub nerek.
- Jeśli pacjentka jest w ciąży lub gdy istnieje podejrzenie, że pacjentka jest w ciąży.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane

Niektóre działania niepożądane mogą być ciężkie:
Często (mniej niż 1 przypadek na 10 osób): krwawienie (objawy mogą obejmować: niewyjaśnione krwawienia z nosa lub krwawienie z dziąseł w czasie mycia zębów; niewyjaśnionego pochodzenia siniaki; niecodzienne, obfite krwawienie lub sączenie po skaleczeniu lub z rany; niezwykle obfite lub nieoczekiwane krwawienie miesięczne; krew w moczu; krwiste lub c...

Niektóre działania niepożądane mogą być ciężkie:
Często (mniej niż 1 przypadek na 10 osób): krwawienie (objawy mogą obejmować: niewyjaśnione krwawienia z nosa lub krwawienie z dziąseł w czasie mycia zębów; niewyjaśnionego pochodzenia siniaki; niecodzienne, obfite krwawienie lub sączenie po skaleczeniu lub z rany; niezwykle obfite lub nieoczekiwane krwawienie miesięczne; krew w moczu; krwiste lub czarne, smoliste stolce; kaszel z odpluwaniem krwistej plwociny lub krwiste wymioty; nagły, ciężki lub nieprzerwany ból głowy. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z powyższych objawów krwawienia, może to oznaczać, że pacjent otrzymał więcej leku niż było mu potrzebne.

Rzadko (mniej niż 1 przypadek na 1 000 osób): Reakcje alergiczne w postaci wysypki lub świądu.

Bardzo rzadko (mniej niż 1 przypadek na 10 000 osób): Podbiegnięcia krwawe w skórze z tworzeniem pęcherzy, z bliznami lub bez, zazwyczaj zlokalizowane na policzkach, pośladkach, brzuchu, piersiach i czasami na palcach nóg; podbiegnięcia krwawe lub krwiaki podskórne (objaw wskazujący na możliwość istnienia zapalenia naczyń); żółtaczka (objawy możliwego uszkodzenia wątroby).

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość