Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Sindronat kapsułki twarde 400 mg

Znajdź informacje na temat leku

Sindronat kapsułki twarde 400 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Hipokalcemia › Osteoliza

0.0
Sindronat kapsułki twarde 400 mg
Postać leku: kapsułki twarde    
Substancja czynna: Dinatrii clodronas    
Lek dostępny na receptę

Sindronat jest lekiem o działaniu powstrzymującem zanik wapnia w tkankach kostnych. Jest on lekiem pomocniczym w terapii chorób nowotworowych. Podawany w kapsułkach twardych. Lek stosowany jest w terapii hipokalcemii i osteolizy, chorób spowodowanych obecnością nowotworu.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku Sindronat
- jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną lub na którykolwiek z pozostałych składników leku Sindronat
- jeśli pacjent jest jednocześnie leczony innymi bisfosfonianami
- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min)
- u dzieci, kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Zaburzenia metabolizmu i odżywiania
Często: małe stężenie wapnia we krwi (bez objawów).
Rzadko: małe stężenie wapnia we krwi (z objawami), zwiększone stężenie hormonu przytarczyc (hormonu małych gruczołów znajdujących się przy gruczole tarczowym) we krwi związane ze zmniejszonym stężeniem wapnia we krwi, zwiększone stężenie fosfatazy alkalicznej (u pacjentów z nowotworem z przerzutami, może równie...

Zaburzenia metabolizmu i odżywiania
Często: małe stężenie wapnia we krwi (bez objawów).
Rzadko: małe stężenie wapnia we krwi (z objawami), zwiększone stężenie hormonu przytarczyc (hormonu małych gruczołów znajdujących się przy gruczole tarczowym) we krwi związane ze zmniejszonym stężeniem wapnia we krwi, zwiększone stężenie fosfatazy alkalicznej (u pacjentów z nowotworem z przerzutami, może również wynikać z przerzutów do wątroby i kości).

Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych

Często: zwiększenie aktywności aminotransferaz (grupa enzymów wątrobowych) zwykle w zakresie wartości prawidłowych.
Rzadko: zwiększenie aktywności aminotransferaz do wartości dwukrotnie wyższych niż wartości prawidłowe bez współistniejących zaburzeń czynności wątroby.
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej
Rzadko: reakcja nadwrażliwości przebiegająca jako reakcja skórna.

Doniesienia spontaniczne po wprowadzeniu leku na rynek
- Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia:
zaburzenia parametrów oddechowych u pacjentów z astmą aspirynową, reakcje nadwrażliwości przebiegające jako zaburzenia oddychania.
- Zaburzenie nerek i dróg moczowych:
zaburzenie czynności nerek (zwiększenie stężenia kreatyniny w osoczu i białkomocz). Zgłaszano pojedyncze przypadki niewydolności nerek prowadzące do zgonu, zwłaszcza podczas jednoczesnego stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych, najczęściej diklofenaku.
- Zaburzenia mięśniowo- szkieletowe i tkanki łącznej:
niezbyt często zgłaszano silne bóle kości, stawów i (lub) mięśni. Zgłaszano pojedyncze przypadki martwicy kości żuchwy, głównie u pacjentów wcześniej leczonych aminobisfosfonianami, takimi jak zoledronian i pamidronian.
W rzadkich przypadkach mogą wystąpić nietypowe złamania kości udowej szczególnie u pacjentów długotrwale leczonych z powodu osteoporozy. Należy zwrócić się do lekarza w przypadku pojawienia się bólu, osłabienia lub uczucia dyskomfortu w okolicy uda, biodra lub w pachwinie, ponieważ może to już wcześniej wskazywać na prawdopodobieństwo wystąpienia złamania kości udowej.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość

Opinie o Sindronat kapsułki twarde 400 mg

Dodaj opinię

Sortuj według daty dodania | oceny

Nikt jeszcze nie dodał opinii dla tego leku