Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Rowachol kapsułka miękka

Znajdź informacje na temat leku

Rowachol kapsułka miękka pokaż opinie (0)

Wskazania: › Dyskineza dróg żółciowych › Kamica żółciowa › Skurcze dróg żółciowych

0.0
Rowachol kapsułka miękka
Postać leku: kapsułka miękka    
Substancja czynna: Produkt złożony    
Lek dostępny bez recepty

Lek w postaci kapsułek miękkich, zawiera substancje, które przyczyniają się do łagodzenia dolegliwości spowodowanych kamicą żółciową. Ma działanie żółciopędne, zmniejsza zastój żółci. Działa też rozkurczowo, przez co łagodzi dolegliwości bólowe w stanach skurczowych dróg żółciowych. Może ułatwiać proces rozpadu istniejących kamieni cholesterolowych i zapobiegać tworzeniu się nowych.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Nie należy stosować leku Rowachol w przypadku:
- nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu Rowachol,
- ciąży,
- okresu karmienia piersią,
- ostrych stanów zapalnych dróg żółciowych, uszkodzeń wątroby.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

U niewielkiej liczby pacjentów może występować odbijanie i smak miętowy w ustach.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.