Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Remifentanyl Actavis proszek do sporządzania koncentratu roztworu do wstrzykiwań lub infuzji 2 mg

Znajdź informacje na temat leku

Remifentanyl Actavis proszek do sporządzania koncentratu roztworu do wstrzykiwań lub infuzji 2 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Znieczulenie ogólne

0.0
Remifentanyl Actavis proszek do sporządzania koncentratu roztworu do wstrzykiwań lub infuzji 2 mg
Postać leku: proszek do sporządzania koncentratu roztworu do wstrzykiwań lub infuzji    
Substancja czynna: Remifentanilum    
Lek stosowany wyłącznie w leczeniu zamkniętym

Lek w postaci proszku do sporządzania koncentratu roztworu do wstrzykiwań lub infuzji, należy do grupy leków nazywanych opioidami. Wyróżnia się bardzo szybkim rozpoczęciem działania i bardzo krótkim czasem działania. Stosowany w celu zatrzymania odczuwania bólu przed i podczas operacji lub w celu łagodzenia bólu u dorosłych pacjentów z kontrolowanym oddechem mechanicznym na oddziałach intensywnej opieki medycznej.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same. Lek stosowany wyłącznie w leczeniu zamkniętym.

Przeciwskazania

Nie należy stosować leku Remifentanyl Actavis jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na remifentanyl, którykolwiek z pozostałych składników leku lub pochodne fentanylu (takie jak alfentanyl, fentanyl, sufentanyl). Reakcja alergiczna może obejmować wysypkę, świąd, trudności w oddychaniu lub obrzęk twarzy, warg, gardła lub języka. Pacjent może wiedzieć o takich objawach ze swoich wcześniejszych ...

Nie należy stosować leku Remifentanyl Actavis jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na remifentanyl, którykolwiek z pozostałych składników leku lub pochodne fentanylu (takie jak alfentanyl, fentanyl, sufentanyl). Reakcja alergiczna może obejmować wysypkę, świąd, trudności w oddychaniu lub obrzęk twarzy, warg, gardła lub języka. Pacjent może wiedzieć o takich objawach ze swoich wcześniejszych doświadczeń; Nie należy przyjmowac leku drogą wstrzyknięć w okolicy kręgosłupa; Nie można używać go jako jedynego leku do rozpoczęcia znieczulenia. Przed zastosowaniem leku Remifentanyl Actavis należy poinformować lekarza, jeśli u pacjenta kiedykolwiek występowały:
- działania niepożądane podczas operacji;
- reakcje alergiczne lub jeśli pacjent został poinformowany, że występuje u niego uczulenie na: o wszelkie leki stosowane podczas operacji o opioidy (np. morfinę, fentanyl, petydynę, kodeinę),
- zaburzenia czynności płuc i (lub) wątroby (pacjent może być podatniejszy na występowanie trudności w oddychaniu). Pacjenci w podeszłym wieku lub osłabieni (z powodu upływu krwi i [lub] niskiego ciśnienia krwi) są bardziej podatni na występowanie zaburzeń pracy serca lub krążenia.
- Podobnie jak inne opioidy remifentanyl może wywołać uzależnienie.
- Po znieczuleniu lekiem Remifentanyl Actavis, pacjent powinien wychodzić z domu tylko w towarzystwie innej osoby i nie powinien spożywać alkoholu.
- Remifentanyl może być podawany wyłącznie na oddziałach w pełni wyposażonych w sprzęt umożliwiający monitorowanie i wspomaganie oddychania i krążenia u pacjenta oraz podawany tylko przez osoby doświadczone w stosowaniu leków znieczulających, w rozpoznawaniu i leczeniu niepożądanych działań silnych opioidów, w tym w prowadzeniu resuscytacji oddechowej i krążeniowej, włączając zapewnianie drożności dróg oddechowych oraz wentylacji wspomaganej.
- U pacjentów wentylowanych na oddziale intensywnej terapii nie zaleca się stosowania leku Remifentanyl Actavis dłużej niż 3 dni.
- Z powodu bardzo szybkiego ustania działania remifentanylu, pacjenci mogą gwałtownie wyjść ze znieczulenia a w ciągu 5-10 minut od zakończenia podawania nie będzie występowała resztkowa aktywność opioidowa. U pacjentów poddanych zabiegom chirurgicznym, po których występuje ból pooperacyjny, środki przeciwbólowe należy podać przed zakończeniem wlewu leku Remifentanyl Actavis.
- Po zalecanych dawkach może wystąpić sztywność mięśniowa. Podobnie jak podczas stosowania innych opioidów, częstość występowania sztywności mięśniowej zależy od dawki i szybkości podawania. Dlatego też pojedyncze wstrzyknięcie powinno trwać nie krócej niż 30 sekund
Niedociśnienie i bradykardia (zbyt rzadkie skurcze serca) mogą być kontrolowane przez zmniejszenie szybkości infuzji leku Remifentanyl Actavis lub przy pomocy dawki jednocześnie stosowanych anestetyków lub stosowanie płynów dożylnych, obkurczających naczynia lub leków antycholinergicznych. Stosowanie innych leków Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach również tych, które wydawane są bez recepty
Jest to szczególnie istotne w odniesieniu do następujących leków, ponieważ mogą one wchodzić w interakcje z lekiem Remifentanyl Actavis: o leki regulujące ciśnienie krwi lub leki stosowane w chorobach serca (beta-adrenolityki lub leki blokujące kanał wapniowy). Te leki mogą nasilać działanie leku Remifentanyl Actavis na serce (obniżenie ciśnienia krwi i spowolnienie tętna); o inne leki uspokajające, takie jak benzodiazepiny. Lekarz lub farmaceuta zmieni dawkę tych leków u pacjentów stosujących jednocześnie lek Remifentanyl Actavis. Możliwe jest, że pacjent mimo to będzie mógł stosować lek Remifentanyl Actavis, a lekarz zdecyduje o wyborze najodpowiedniejszego leczenia. Dzieci Lek Remifentanyl Actavis nie jest zalecany do stosowania u noworodków i niemowląt (dzieci w wieku poniżej 1 roku). Doświadczenie z zastosowaniem leku Remifentanyl Actavis u dzieci na oddziałach intensywnej opieki medycznej jest niewielkie. Pacjenci w podeszłym wieku U pacjentów w podeszłym wieku dawkę początkową leku Remifentanyl Actavis stosowanego w operacji w znieczuleniu ogólnym należy odpowiednio zmniejszyć. Remifentanyl nie jest metabolizowany przez enzym cholinoesterazę osoczową, dlatego też nie oczekuje się interakcji z lekami metabolizowanymi przez ten enzym. Stosowanie leku Remifentanyl Actavis z jedzeniem i piciem Po zażyciu leku Remifentanyl Actavis nie należy spożywać alkoholu aż do pełnego powrotu do zdrowia. Ciąża i karmienie piersią Leku Remifentanyl Actavis nie należy podawać kobietom w ciąży, chyba że istnieje medyczne uzasadnienie. Lek Remifentanyl Actavis nie jest zalecany do stosowania podczas porodu lub cięcia cesarskiego. Zaleca się, by na 24 godziny po otrzymaniu leku Remifentanyl Actavis pacjentka przestała karmić piersią. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Lekarz omówi z pacjentką możliwe ryzyko i korzyści ze stosowania leku Remifentanyl Actavis podczas ciąży i karmienia piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn Ten lek jest stosowany u pacjentów przyjętych do szpitala. W przypadku wcześniejszego wyjścia ze szpitala po otrzymaniu leku Remifentanyl Actavis nie wolno prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn i pracować w niebezpiecznych warunkach. Nie należy samodzielnie wracać do domu. Ważne informacje o niektórych składnikach leku Remifentanyl Actavis Lek ten zawiera mniej niż 1 mmol sodu (23 mg) na 1 ml, to znaczy, że lek uznaje się za wolny od sodu.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane

Bardzo często - sztywność mięśni, nudności, wymioty, niskie ciśnienie tętnicze.

Często: wolne bicie serca, płytki oddech, bezdech, świąd, dreszcze po operacji, nadciśnienie po operacji.

Niezbyt często: zaparcie, ból po operacji,niedotlenienie.

Rzadko: wolne bicie serca po bloku sercowym u pacjentów otrzymujących remifentanyl z jednym lub kilkoma lekami znieczulającymi i senność (podczas wybu...

Bardzo często - sztywność mięśni, nudności, wymioty, niskie ciśnienie tętnicze.

Często: wolne bicie serca, płytki oddech, bezdech, świąd, dreszcze po operacji, nadciśnienie po operacji.

Niezbyt często: zaparcie, ból po operacji,niedotlenienie.

Rzadko: wolne bicie serca po bloku sercowym u pacjentów otrzymujących remifentanyl z jednym lub kilkoma lekami znieczulającymi i senność (podczas wybudzania po operacji) oraz reakcje nadwrażliwości z anafilaksją włącznie u pacjentów otrzymujących remifentanyl w skojarzeniu z jednym lub większą ilością środków do znieczulenia ogólnego.
Tak jak w przypadku innych leków z tej grupy (opioidy), długotrwałe stosowanie leku Remifentanil Hospira może prowadzić do uzależnienia. Należy zwrócić się do lekarza po radę.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość

Opinie o Remifentanyl Actavis proszek do sporządzania koncentratu roztworu do wstrzykiwań lub infuzji 2 mg

Dodaj opinię

Sortuj według daty dodania | oceny

Nikt jeszcze nie dodał opinii dla tego leku